Verve 10k Run: Sopot pobiegnie jesienią na „dychę”. Szybko!?

 

Verve 10k Run: Sopot pobiegnie jesienią na „dychę”. Szybko!?


Opublikowane w pt., 27/06/2014 - 14:08

Verve 10k Run Sopot to nowa propozycja w kalendarzu polskich biegów. Premierowa edycja biegu odbędzie się 12 października, a ambicją organizatorów jest ściągnięcie na start najszybszych biegaczy z Polski i Europy.

I powołaniu imprezy do życia poinformowano w miniony czwartek na konferencji prasowej, zorganizowanej w Ergo Arenie. Wybór nieprzypadkowy – w środku hali znajdować się będzie „multimedialna” meta biegu. Sama trasa poprowadzi biegaczy spod hali najważniejszymi ulicami nadbałtyckiego kurortu. Będzie posiadać atest PZLA i, zdaniem organizatorów, będzie sprzyjać biciu rekordów życiowych.

Limit uczestników Verve 10k Run Sopot ustalono na poziomie 3000 biegaczy. Zapisy już się rozpoczęły, do końca wakacji obowiązywać będzie promocyjna stawka na wpisowe – 40 zł, a dla mieszkańców Sopotu – 30 zł. Organizatorzy gwarantują „bogaty pakiet startowy i wiele atrakcji dla całych rodzin” (w tym biegi towarzyszące), ale przede wszystkim „wysoki poziom sportowy”.

Kto przyjedzie jesienią do Sopotu? Zaproszenie do biegu przyjęli już Karolina Jarzyńska, maratonka, olimpijka z Londynu, rekordzistka kraju w biegu na 10 km oraz 10000m, Łukasz Kujawski, brązowy medalista MP w biegu na 5 km oraz Marek Kowalski, młodzieżowy mistrz kraju na 10000m. Cała trójka z SKLA Sopot. Więcej znanych nazwisk podczas konferencji nie padło, wspomniano tylko o „gwiazdach światowego formatu”.

Kto to będzie? Szerokie zaangażowanie miasta Sopot i sponsorów w imprezę zwiastuje wiele dobrego w tym zakresie. – Nasza impreza będzie takim przedłużeniem Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce (które odbyły się w Sopocie w lutym – red.) – zapowiedział prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Wśród atutów imprezy umieścił jej masowość, dostępność i doświadczony zespół organizatorów. Zachęcił do udziału w biegu.

Strona imprezy

Regulamin

Zapisy

red. / na podst. maratonypolskie.pl

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce