W Mielcu szybko i z niespodziankami [ZDJĘCIA]

 

W Mielcu szybko i z niespodziankami [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 07/10/2013 - 16:14

Bieg główny w świetle jupiterów na nowiutkim stadionie z niebieską bieżnią, rekordowa liczba uczestników, świetne wyniki i niespodzianki na mecie – 19. Bieg Uliczny o Puchar Prezydenta Mielca to była impreza na piątkę z plusem!

Rozgrywane w nowej scenerii zawody przyciągnęły na start aż 700 osób. Odbyło się trzynaście biegów – począwszy od stu metrów dla przedszkolaków po bieg główny na 3000 metrów z czternastoma kategoriami wiekowymi. – Bieg główny ukończyło 25 kobiet i 75 mężczyzn, co jest rekordowym osiągnięciem – podsumował Stanisław Zioło, trener LKS Stal Mielec i jeden z organizatorów imprezy – Najstarszymi zawodnikami byli mieszkańcy Mielca: 53-letnia Barbara Paczos i 64-letni Tadeusz Bąk.

To był jeden z najszybszych i najbardziej zaskakujących biegów w historii, bo w walce o złoto polegli medaliści mistrzostw Polski. Wśród pań zwyciężyła Katarzyna Czubska- Albrecht z Krościenka-Wyżne. Pokonała Natalię Wacławską z Wawelu Kraków (wychowankę Halicza Ustrzyki Dolne), mistrzynię kraju i uczestniczkę tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Tampere. – Wprawdzie od jakiegoś czasu specjalizuję się w biegach ulicznych, ale nie liczyłam absolutnie na pierwsze miejsce – przyznała Katarzyna Czubska-Albrecht na mecie.

W doborowej stawce panów triumfował Adam Czerwiński z Wawelu Kraków. Czołowy zawodnik kraju w biegach średnich wyprzedził mistrza Europy juniorów w przełajach Szymona Kulkę. Ubiegłoroczny zwycięzca Jacek Żądło ze Stali Mielec, faworyt gospodarzy, zajął 6 miejsce ze stratą 25 sekund do Czerwińskiego. – To świetne uczucie wygrać w tak mocnej obsadzie. Zaliczyłem już dwa starty uliczne, ale bardziej w formie zabawy. Do Mielca przyjechałem natomiast pościgać się na całego. Teraz skupiam się już na przygotowaniach do halowych mistrzostw świata w Sopocie. Chcę się załapać do ekipy i pobiec na 1500 metrów – mówił Adam Czerwiński.

Spośród szkół podstawowych należy wyróżnić niewielką placówkę w Jaślanach wraz z opiekunem Mariuszem Furdyną. Po raz kolejny najlepszą szkołą gimnazjalną okazało się gimnazjum z Czermina (opiekun Grzegorz Krukowski). Wśród szkół średnich za udział w biegu głównym na wyróżnienie zasłużyły ZST Mielec i II LO Mielec.

Nagrody wręczali m.in. Krystyna Skowrońska (poseł na Sejm) i reprezentanci kraju: Rafał Augustyn, Jarosław Lentowicz i Katarzyna Zdziebło.

Wyniki:

Bieg główny 3000 m

Open:

Kobiety
1. Albrycht Katarzyna - 9:44
2. Wacławska Natalia - 9:54
3. Filipowska Agnieszka - 9:55
4. Wójcik Anna - 10:04
5. Półrola Karolina - 10:11

Mężczyźni
1.Czerwiński Adam - 8:24
2.Kulka Szymon - 8:25
3.Klaybor Dawid - 8:27
4.Kern Artur - 8:42
5.Waloski Dawid - 8:49

Zwycięzcy kategorii:

Kobiety
16-19 lat: Anna Wójcik (Victoria Stalowa Wola)
20-29 lat: Karolina Półrola (AZS AWF Katowice)
30-45 lat: Joanna Wasilewska (Biłgoraj)
46 lat i starsze: Barbara Paczos

Mężczyźni
16-19 lat: Mateusz Borkowski (LKS Rudnik)
20-29 lat: Dawid Waloski (Wawel Kraków)
30-39 lat: Artur Kern (Unia Hrubieszów)
40-49 lat: Bogdan Karkut (Tiki-Taka Kolbuszowa)
50-59 lat: Stanisław Łańcucki (SKB Stalowa Wola)
60 lat i starsi: Zygmunt Rutkowski (Nowa Dęba)

Punktacja drużynowa szkół:

Szkoły podstawowe
1.SP Jaślany 
2. SP 3 Mielec
3. SP 9 Mielec

Gimnazja
1. Gimn. Czermin, 
2. Gimn. nr 3 Mielec, 
3. Gimn. nr 2 Mielec

TSZ / PK

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce