W Szczyrku pokażą co to znaczy mieć wielkie serce

 

W Szczyrku pokażą co to znaczy mieć wielkie serce


Opublikowane w pon., 12/01/2015 - 08:46

Podczas tego biegu nikt nie patrzy na czas. Można pokonać trasę truchtem, spacerując, jadąc na rowerze, czy biegnąc z psem na smyczy. Najważniejsza jest zbiórka pieniędzy dla Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi w Zabrzu. Dzięki wsparciu biegaczy będzie możliwe kontynuowanie prac nad stworzeniem sztucznego serca dla dzieci. 25 stycznia odbędzie się już piąta edycja Biegu po Serce Zbója Szczyrka.

– Pomysł na taki bieg narodził się w Wiedniu. Tam od kilkunastu lat charytatywny bieg wokół miejscowego ratusza cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem – mówi Jacek Kufel z Informacji Turystycznej w Szczyrku.

Zasady zawodów są bardzo proste. Udział w biegu może wziąć każdy, bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Liczy się wyłącznie pokonanie dystansu, a nie sposób w jaki ten cel zostanie osiągnięty. Obowiązuje reguła – im więcej okrążeń, tym więcej pieniędzy przekazanych na szczytny cel. Oprócz zabrzańskiej fundacji beneficjantami akcji są zmagające się z chorobami i potrzebujące finansowego wsparcia dzieci ze Szczyrku.

Bieg rozpoczyna się w niedzielę 25 stycznia o godz. 15 i będzie trwać do godz. 17. Trasę będzie można pokonywać zarówno w sposób ciągły, jak i z przerwami, aby odpocząć lub wziąć udział w atrakcjach towarzyszących imprezie. W zeszłym roku uczestnicy akcji pokonali łącznie 25 tysięcy 540 km. Najlepszym zawodnikiem był Andrzej Habierski, który jeżdżąc na rowerze, aż 84 razy pokonał wyznaczone okrążenie. Najmłodszym uczestnikiem był z kolei 3 tygodniowy Karol Kania. Jak będzie w tym roku? Już niedługo się przekonamy. Liczymy na Was.

Bieg po Serce Zbója Szczyrka w naszym KALENDARZU IMPREZ.

MGEL

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce