Warszawa: Biegacze wsparli Dom Samotnej Matki [ZDJĘCIA]

 

Warszawa: Biegacze wsparli Dom Samotnej Matki [ZDJĘCIA]


Opublikowane w sob., 31/05/2014 - 17:44

Chęć pomocy innym, słoneczna pogoda oraz potrzeba spędzenia aktywnie czasu zgromadziły dziś w Parku Skaryszewskim ok. 160 biegaczy. Charytatywna impreza „Biegniemy i gramy dla innych” wsparła działalność Domu Samotnej Matki „Wspólnymi Siłami”.

Wpisowe do biegu w wysokości 20 zł, w całości zostało przekazane do ośrodka mieszczącego się na warszawskiej Białołęce. Pieniądze pozwolą zrealizować wakacyjny wyjazd jego podopiecznym. Być może dzięki koloniom najmłodsi choć na chwilę zapomną o codziennych troskach i problemach z którymi muszą się borykać.

– W ubiegłym roku organizowaliśmy bieg charytatywny dla Moniki, naszej pracownicy. Teraz postanowiliśmy pójść dalej i pomóc Domowi Samotnej Matki. Mam dzieci w przedszkolu i to przedszkole pomagało ośrodkowi w czasie świąt Bożego Narodzenia. Tak zaczęliśmy z nimi współpracować. Organizowaliśmy już zbiórkę żywności i odzieży, w lutym zabraliśmy dzieci na łyżwy. Teraz zorganizowaliśmy bieg – powiedziała Aleksandra Rzeszutko z mFundacji, organizatorka imprezy.

– Oprócz pieniędzy, które tu zbierzemy, dostaliśmy także 2 500 zł od mBanku. Dodatkowo odbywają się zawody w piłkę nożną i siatkówkę oraz koszykówkę. Tam też będą zbierane pieniądze. Szukamy sponsorów na kolejny rok więc nie jest to nasze ostatnie słowo – dodała.

Uczestnicy imprezy rywalizowali na 5 km trasie, składającej się z 2 okrążeń i dobiegu. Rywalizacja nie jest tu jednak właściwym słowem, gdyż bardziej była to zabawa i biegowa rekreacja. Jako pierwszy linie mety z czasem 16:16 przekroczył Marek Jendrych z klubu OK Sport Warszawa. Od początku towarzyszyła mu tylko pani na rowerze, która była jego pacemakerem i narzucała tempo biegu.

– Dla mnie był to start treningowy. Zakładałem, że będę biegł po 3:10 każdy kilometr. Nie udało się, bo było 3:16 – opowiadał na mecie p. Marek. – Sam bieg był bardzo przyjemny. Miła atmosfera, dodatkowo trasa jak na taką pogodę wymarzona, czyli w cieniu drzew. Charytatywny charakter biegu to bonus. Jest dużo imprez w Warszawie, wpisowe jest wysokie a tu wiem, że 20 zł pójdzie na szczytny cel – dodał biegacz, który 14 czerwca wystartuje w Otwartych Mistrzostwach Polski na 5 km na Ursynowie.

Po biegu głównym odbyły się dwie konkurencje dziecięce. W jednej z nich wystartowały podopieczne Domu Samotnej Matki. Najmłodsi dostali medale oraz prezenty, już z okazji Dnia Dziecka. Gdy zawody dobiegały końca, to uczestnicy nie spieszyli się do domów, tylko korzystali z pięknej pogody i w cieniu drzew odpoczywali w parku na łonie natury.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce