Warszawski Triathlon (nie)Zimowy. Impreza zbyt kolarska? „Interesowało mnie tylko zwycięstwo”

 

Warszawski Triathlon (nie)Zimowy. Impreza zbyt kolarska? „Interesowało mnie tylko zwycięstwo”


Opublikowane w sob., 17/01/2015 - 19:18

Tegoroczna edycja Warszawskiego Triathlonu Zimowego zimową była tylko z nazwy. Nawet najstarsi uczestnicy imprezy nie pamiętają, by zawodom towarzyszyła tak piękna, wiosenna pogoda. W porównaniu z poprzednimi edycjami, tradycyjnie oblegane przez kibiców i zawodników ognisko, tym razem nie spełniało swojego podstawowego zadania. Było wystarczająco ciepło, a temperaturę dodatkowo podkręcały wydarzenia na trasie.

Najpierw drużyna...

Jako pierwsze zmagania wokół rozpoczęły drużyny. Od początku na prowadzeniu była ekipa Hotel Cztery Brzozy Gdańsk w składzie Michał Czapiński, Mateusz Zdanowicz, Bartosz Banach. Za jej plecami toczyła się wyrównana walka pomiędzy Airbike Traithlon Team a Entre.pl Team. Na podium miał też apetyt Legion Serwis, czyli ubiegłoroczny zwycięzca rywalizacji drużynowej.

Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Każda kolejna konkurencja, czyli bieganie (4 km), jazda na łyżwach (2 km) oraz rowerze (12 km) przynosiła roszady. Ostatecznie jako pierwszy na metę przyjechał gość z Gdańska, wielokrotny zwycięzca imprezy w startach indywidualnych Bartosz Banach. Zawodnik nie miał jednak dużo czasu na radość i odpoczynek, bo wkrótce czekał go start indywidualny.

Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej przypadło drużynie Entre.pl Team a trzecie Airbike Traithlon Team. W klasyfikacji drużynowej kobiet zwyciężyło Entre.pl Team (Justyna Kostrzewska, Agnieszka Karczewska, Joanna Gumieniak), natomiast w klasyfikacji mieszanej UKS Sparta Grodzisk (Ewelina Pisarek, Sławomir Chmura, Marcin Wacinowski).

… potem solowo, na oczach gwiazdy

Kolejnym punktem programu był start indywidualny. W zmaganiach wziąć miała udział rekordowa liczba uczestników. Część z tych osób gdyby nie Warszawski Triathlon Zimowy, nigdy nie miałaby okazji ze sobą rywalizować, co jest bezsprzecznie wartością dodaną tej imprezy.

Na starcie był wspomniany już ubiegłoroczny zwycięzca, doskonały kolarz Bartosz Banach. Pokonać go chciał Piotr Łobodziński, mistrz Europy i świata w biegach po schodach, zdobywca Pucharu Świata w tej dyscyplinie, ale i zwycięzca Warszawskiego Triathlonu Zimowego z 2013 roku. Nie zabrakło Mikołaja Lufta, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski w triathlonie oraz zwycięzcy WTZ z 2009 roku, czy też Bartosza Chojnackiego, specjalisty w jeździe na rolkach.

O godzinie 12:30 zawodnicy wyruszyli na trasę. Przed startem kilka słów do uczestników imprezy powiedziała Natalia Czerwonka, łyżwiarka szybka, srebrna medalistka IO z Soczi w drużynie.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce