Wrocław: Tłumy chcą zostać maratończykami

 

Wrocław: Tłumy chcą zostać maratończykami


Opublikowane w pon., 24/03/2014 - 15:35

Aż 210 osób przystąpiło do tegorocznej, szóstej już edycji programu pn. „I Ty możesz zostać maratończykiem”. Jego pomysłodawcami są miasto Wrocław i Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław.

– Cieszę się, że tak dużo osób przyjęło nasze zaproszenie do programu. Ta wysoka frekwencja na pierwszych zajęciach pokazuje, że wrocławianie mają do nas duże zaufanie. Z uczestnikami będzie pracować fantastyczny zespół trenerski - Adrian Danilewicz (koordynator), Sylwia Ejdys-Tomaszewska, Agnieszka Danilewicz i Weronika Machowska – cieszy się Marek Danielak, dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław.

Podczas pierwszych zajęć, które odbyły się w niedzielę 23 marca na Stadionie Olimpijskim, biegano na 6 km.

W uroczystości inauguracji nowej edycji programu uczestniczyli także maratończycy-seniorzy: Irma Tomczak, Cezary Tomczak, Edward Kaszuba, Henryk Załęski, Józef Palczak, którzy chętnie opowiadali o swoich doświadczeniach związanych z bieganiem.

Uwaga - do trenującej grupy można dołączyć do końca kwietnia. Kolejny trening odbędzie się w najbliższą niedzielę 30 marca o godz. 9.00, ponownie na pergoli Stadionu Olimpijskiego, i będzie miał formę Testu Coopera.

Cały cykl treningowy potrwa 6 miesięcy. W tym czasie będzie można nauczyć się technik biegania, a także zbudować wydolność potrzebną do ukończenia dystansu maratońskiego. Jak informują organizatorzy, system treningowy będzie miał charakter docelowy, przygotowując uczestników do startu w biegach masowych, organizowanych przez miasto Wrocław oraz MCSW – Maratonu i Półnaratonu Wrocław.

Program skierowany jest do mieszkańców z terenu aglomeracji wrocławskiej i okolic. Przed przystąpieniem do treningów organizatorzy zalecają przeprowadzenie wstępnych badań lekarskich (z naszej publikacji dowiesz się jaki powinieneś wykonać badania)

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie: www.calywroclawbiega.pl.

Informacje o programie

Kiedy: od 23 marca do 14 września 2014 r.

Gdzie: Stadion Olimpijski (pergola)

Harmonogram treningów:

  • marzec – raz w tygodniu, niedziela, godz. 9.00
  • kwiecień-wrzesień – dwa razy w tygodniu, niedziela, godz. 9.00; wtorek, godz. 18.00

Warunkiem zapisania się do programu jest wypełnienie i dostarczenie organizatorom formularza zgłoszeniowego oraz ankiety uczestnika.

Zapisy:

  • w siedzibie organizatora – MCS Wrocław, al. Ignacego Jana Paderewskiego 35 (Stadion Olimpijski), w biurze Działu Sportu Dzieci i Młodzieży, w godz. 7.00-15.00, wejście B, pokój nr 35 i 55,
  • drogą elektroniczną na adres: pawel.szwed@mcs.wroc.pl.

ma. pras. / opr. red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce