Wystartowały zapisy na przyszłoroczny Runmageddon

 

Wystartowały zapisy na przyszłoroczny Runmageddon


Opublikowane w pt., 19/09/2014 - 09:22

Fani ekstremalnych biegów powinni już rezerwować terminy kolejnych startów w Runmageddonie. W przyszłym roku odbędzie się bowiem aż 8 edycji tego cyklu. Już teraz można zapisać się na kwietniowy Runmageddon Rekrut, który odbędzie się w Sopocie oraz majowy Runmageddon Classic w Warszawie. To jednak dopiero początek tego co ma przynieść przyszły rok.

Organizatorzy imprezy postanowili docenić zaangażowanie i świetną współpracę z sopockim MOSiR przy organizacji ostatniego biegu w Trójmieście. Z tego właśnie powodu ekipa Runmageddonu na miejsce inauguracyjnych zawodów w 2015 roku wybrała Sopot, a nie jak poprzednio - Warszawę. Zawody odbędą się 11 kwietnia na terenie sopockiego Hipodromu. Tym razem na uczestników czekać będzie 6 km trasa, na której rozstawionych zostanie co najmniej 30 przeszkód.

Jeszcze większym wyzwaniem dla zawodników będzie Runmageddon Classic, który zostanie rozegrany 9 maja na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie. Uczestnicy tego biegu będą mieli do pokonania trasę o długości 12 kilometrów, na której znajdzie się ponad 40 przeszkód wymagających sporej sprawności fizycznej, niezłomności oraz twardego charakteru.

– Aby ułatwić zawodnikom planowanie swoich startów w 2015 roku postanowiliśmy już teraz otworzyć zapisy na pierwsze przyszłoroczne zawody w Sopocie oraz w Warszawie. Rekordy frekwencji i systematycznie rosnąca liczba zawodników biorących udział w kolejnych edycjach naszej zabawy pokazują, że coraz więcej osób poszukuje mocnych wrażeń, jakie oferuje ekstremalny wysiłek fizyczny. Szacujemy, że w przyszłorocznych imprezach Runmageddonu weźmie udział ponad 10 tysięcy osób – powiedział Jaro Bieniecki, dyrektor Runmageddonu.

W przyszłym roku do programu zawodów rozgrywanych szyldem Runmageddonu wprowadzone zostaną biegi górskie i cross-country. Wkrótce mają ruszyć zapisy do tych zawodów. Jeszcze w lipcu tego roku dyrektor imprezy w rozmowie z naszym portalem mówił, że jest szansa aby impreza rozegrana została także zagranicą. Pod uwagę brane były wtedy Niemcy i Wielka Brytania. Czy wyszło coś z tych planów przekonamy się wkrótce. 

Zanim jednak impreza wkroczy w 2015 rok, jeszcze w listopadzie pozostał do przeprowadzenia etap o wiele mówiącym podtytule „Hardcore”. Na śmiałków czeka 20 km i 50 przeszkód. Wszystko odbędzie się w Warszawie na Torze Służewieckim. Zapisy trwają. W dotychczas rozegranych imprezach w Warszawie i Sopocie wzięły udział 3000 osoby.

Organizator

Regulamin

Cennik

mat pras / RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce