XI Bieg Rzeźnika: Zapisy od 12 stycznia

 

XI Bieg Rzeźnika: Zapisy od 12 stycznia


Opublikowane w śr., 04/12/2013 - 10:37

Bieg RzeźnikaPoniżej publikujemy komunikat OTK Rzeźnik – organizatora imprezy. 

Z przyjemnością informujemy, że zapisy na XI Bieg Rzeźnika rozpoczną się 12 stycznia o godzinie 15.00. Przyszłoroczny Bieg Rzeźnika odbędzie się tradycyjnie w piątek po Bożym Ciele, czyli 20 czerwca 2014.

Przypominamy, że Bieg ma charakter drużynowy, tzn, uczestnicy startują wyłącznie w dwuosobowych zespołach, które w tym samym składzie muszą przebyć całą trasę Biegu. Szczegółowe informacje na temat przyszłorocznej edycji Biegu znajdą Państwo w regulaminie Biegu na naszej stronie, gdzie wkrótce udostępnimy poglądowy formularz zapisów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy lubią trudniej, w XI edycji Biegu wystartować będzie można na dwóch dystansach: podstawowym (Komańcza – Ustrzyki Górne, ok. 80km) oraz wydłużonym o fragment czerwonego szlaku z Ustrzyków Górnych do Wołosatego, czyli w tzw. wersji hardcore (ok. 100km).

Jednocześnie zwracamy się z apelem do tych wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili, o oddawanie swoich głosów w plebiscycie BiegówGórskich.pl na najlepszy górski bieg minionego sezonu. Głosować można TU. Samo głosowanie zajmuje krótką chwilę, a chyba wszystkim nam zależy na tym, aby wziąć udział w biegu nagrodzonym Złotą Kozicą, nie?

Bieg Rzeźnika to ultramaraton. 80-kilometrowa trasa biegu prowadzi najpiękniejszych zakątkach Bieszczadów – z Komańczy, przez Cisną, góry Jasło, Smrek, połoniny aż do Ustrzyk Górnych. Dodatkowo można pokonać dodatkowy 25-kilometrowy odcinek z Ustrzyk Górnych do Wołowatego). Limit trasy to 16 godzin. Bieg ma charakter drużynowy – klasyfikowane są zespoły, które w komplecie dotrą na linię mety. W 2013 r. w imprezie wzięło udział 400 drużyn, bieg ukończyło 337 z nich.

Szczegóły organizacyjne XI Biegu Rzeźnika można znaleźć w regulaminie: KLIKNIJ

inf. pras./ opr. Gr

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce