Yuki Kawauchi oficjalnym rekordzistą świata! Pobiegł w... kostiumie


Opublikowane w pt., 30/03/2018 - 09:14

W miniony weekend fenomenalny Japończyk odebrał certyfikat Guinness World Records potwierdzający pokonanie największej liczby maratonów w czasie poniżej 2h20’. Na koncie Kawauchiego jest dziś 78 takich biegów, ale do rekordu wystarczyłyby mu dwa mniej.

76. maraton z wymaganym wynikiem pokonał na początku roku w USA, gdy Marshfield New Year's Day Marathon zaliczył z wynikiem 2:18:59, ustanawiając przy okazji rekord trasy.

Pierwszy raz poniżej 2h20’ Kawauchi pobiegł w 2009 r. Trzy ostatnie już w 2018 r. Japoński biegacz nie zamierza na tym poprzestać. Odbierając certyfikat Guinnessa, zadeklarował, że będzie dążył do setki maratonów z czasem poniżej 2 godzin i 20 minut.

Zanim Kawauchi odebrał certyfikat, wystartował w Kuki Half Marathon. Wszystko wskazuje na to, że półmaraton w swoich rodzinnych okolicach, japoński rekordzista traktuje z przymrużeniem oka. Przed rokiem wystartował w nim, ubrany w swój urzędniczy garnitur, przypominając że oprócz biegania, poświęca czas na pełnoetatową pracę. Wtedy zajął trzecie miejsce z czasem 1:06:42. W tym roku zajął drugie miejsce z wynikiem 1:10:03. Zrobił to w pełnym kostiumie... pandy.

W ubiegłym roku Kawauchi startował 31 razy. Od początku 2018 r. wystartował już 13 razy. Według statystyk prowadzonych przez serwis Japan Running News, zdążył już ustanowić nowe rekordy na 3 trasach. Wygrał 6 tegorocznych biegów. W planach Kawauchiego są m.in. Boston Marathon, maraton w Szkokholmie i Wenecji, nie licząc startów w Japonii.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce