Zablokowana trasa OWM 2019 – OŚWIADCZENIE ORGANIZATORA


Opublikowane w śr., 17/04/2019 - 09:10

Do naszej redakcji wpłynęło oświadczenie organizatora 7. ORLEN Warsaw Marathon dotyczące wstrzymania biegu wolniejszych zawodników na trasie tegorocznej imprezy, o czym pisaliśmy tutaj:

OWM zablokował... sam siebie [WIDEO]

 

Szanowni Państwo,

w nawiązaniu do publikacji pod tytułem „OWM zablokował…sam siebie”, udostępnionej na Państwa portalu, pragniemy wyjaśnić zaistniałą sytuację.

Organizacja tak dużego i złożonego przedsięwzięcia, jakim jest ORLEN Warsaw Marathon wymaga uwzględnienia szeregu czynników, od logistyki i minimalizacji utrudnień dla mieszkańców miasta, przez zapewnienie atrakcyjnych tras dla biegaczy, po aspekty związane z bezpieczeństwem imprezy. Wszystko to musi jednocześnie uwzględniać ograniczenia logistyczne i przestrzenne w mieście.

Podczas tegorocznej edycji ORLEN Warsaw Marathon, na trasie biegu 42,195 km, czołowi zawodnicy biegu spotykali się z uczestnikami, którzy zamykali stawkę. W związku z tym cztery grupy zawodników po kilkanaście osób z końca stawki zostały opóźnione na maksymalnie 10 sekund. Całość manewru przebiegała pod całkowitą kontrolą organizatora biegu wraz z pomocą służb porządkowych. Sytuacja wynikała przede wszystkim z tempa biegnących.

Jako organizatorzy wydarzenia przepraszamy za zaistniałą sytuację. Zapewniamy również, że dołożymy wszelkich starań, aby w przyszłości uniknąć tego typu zdarzeń.

Jednocześnie, pragniemy podkreślić, że konsekwencją utrzymania tempa biegu najszybszych maratończyków był najlepszy wynik w historii maratonów organizowanych w Polsce w kategorii kobiet oraz najlepszy wynik w klasyfikacji Mistrzostw Polski w maratonie mężczyzn od blisko 30 lat.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w ORLEN Warsaw Marathon oraz za wiele pozytywnych opinii i recenzji od uczestników i profesjonalistów, oceniających  tegoroczną trasę biegu maratońskiego jako najciekawszą spośród wszystkich edycji tego wielkiego sportowego wydarzenia.

Organizatorzy ORLEN Warsaw Marathon


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce