Zimowe GP Łodzi. Mróz nie wystraszył biegaczy

Opublikowane w wt., 28/01/2014 - 09:18

Cztery edycje zimowego Grand Prix Łodzi trzeba było czekać, żeby aura podczas imprezy była faktycznie zimowa. Można nawet powiedzieć, że była mroźna… ale „sorry taki mamy klimat”, więc trzeba się hartować. Biegacze nie wystraszyli się ujemnej temperatury i licznie stawili się w Parku 3. Maja.

Termometry w sobotni poranek wskazywały temperaturę w okolicach -8C/-10C. Jednak wskutek wiatru, temperatura odczuwalna była dwa razy niższa. Parkowe trasy pokryte były śniegiem, więc ich pokonanie nie należało do najłatwiejszych zadań. Bieg jednak reklamowany jest jako impreza przełajowa, więc nikt nie mówił, że będzie łatwo.

Łącznie w zawodach wystartowało prawie 150 biegaczy. Marsz nordic walking ukończyły 52 osoby. Najlepiej z 5 km trasą poradził sobie Krzysztof Pietrzyk, któremu pokonanie dystansu zajęło 0:17:17. Natomiast wśród Pań doszło do niespodzianki, gdyż faworytkę Monikę Kaczmarek wyprzedziła o dwie sekundy Zuzanna Mokros kończąc bieg z czasem 0:19:16. Losy rywalizacji Pań zostały rozstrzygnięte na 150 metrów przed metą.

W  zawodach nordic walking zwyciężył Michał Osiński, który przez cały dystans toczył pojedynek z Jakubem Delągiem i pokonał go zaledwie o sekundy. Wśród pań po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się Aleksandra Przybył, która zajęła 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Kolejna odsłona GP Łodzi 2014 odbędzie się już 9 lutego. Będzie to zarazem bieg i marsz o charakterze karnawałowym. W trakcie zawodów przeprowadzony zostanie konkurs na najlepsze przebranie.