Maraton zaawansowany

Maraton zaawansowany


AutorPete Pfitzinger, Scott Douglas

Wydawnictwo: Inne Spacery

Rok wydania: 2015

Na początku listopada premierę wydawniczą będzie miało pierwsze polskie wydanie znanego i cenionego, szczególnie za oceanem, poradnika maratońskiego Pete Pfitzingera i Scotta Douglasa "Advanced Marathoning". 

"Maraton Zaawansowany" - taki tytuł otrzymała polska edycja - to kompendium wiedzy o królewskim dystansie i przygotowaniach do biegania na naprawdę wysokim poziomie. Rozkładające maraton na części pierwsze (żywienie, nawadnianie, trening, regeneracja, strategia biegu, psychika biegacza), nazywające rzeczy po imieniu i opisująca po wartości (VOmax, progi mleczanowe, odsetek włókien wolnokurczliwych w organizmie biegacza), kreśląca jasny plan pracy do konkretnych możliwości, ale i potrzeb - oczekiwań biegacza. 

Co ważne, w całej swojej wielowątkowości i precyzji obliczeń nie jest oderwana od życie (obejmuje m.in. takie zagadnienie jak praca zawodowa czy używki) i zachowuje walory edukacyjne. Więcej - kładzie nacisk właśnie na ten aspekt przygotowań do długiego i szybkiego biegania.

"Możemy oczywiście od razu dać ci plany treningowe (...) i powiedzieć: Rób, co każemy. Zaufaj nam. Sądzimy jednak, że im lepiej zrozumiesz, dlaczego wykonujesz dany trening, tym większą poczujesz motywację, by go dokończyć, i tym lepiej przygotujesz się do oceny swojego progresu" - wyjaśniają już na wstępie autorzy. 

Same plany treningowe w książce oczywiście się znajdują, są precyzyjnie opisane i omówione (zmierzają do "uzyskania dobrego tempa w maratonie" na danym poziomie tygodniowego kilometrażu i precyzyjnie prowadzą przez ostatnie tygodnie do startu), tak jak ćwiczenia doskonalące ciało maratończyka (wraz ze zdjęciami). Są też sylwetki najważniejsze postaci świata maratońskiego - jeśli dokładnie zmierzycie swoje parametry, możecie porównać się do osobistości królewskiego dystansu. By jeszcze bardzie zmotywować się do pracy. 

Trenując z tą książką, łatwo nie będzie i autorzy "Maratonu Zaawansowanego" tego nie ukrywają. Ale nikt nie powiedział, że maraton to bieg łatwy. Szybki maraton to wyzwanie jeszcze większe. 

"Maraton Zaawansowany" nakładem Wydawnictw Inne Spacery ukaże się na polskim rynku wydawniczym 5 listopada. Polecamy!

red.

Tekst promujący: 
"Maraton Zaawansowany" to kompendium wiedzy o królewskim dystansie i przygotowaniach do biegania na naprawdę wysokim poziomie. Rozkładające maraton na części pierwsze, nazywające rzeczy po imieniu i opisująca po wartości, kreśląca jasny plan pracy do konkretnych możliwości, ale i potrzeb - oczekiwań biegacza. Co ważne, w całej swojej wielowątkowości i precyzji obliczeń nie jest oderwana od życia (obejmuje m.in. takie zagadnienie jak praca zawodowa czy używki) i zachowuje walory edukacyjne.
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce