61 i 100 kilometrów: ultrabiegi dla ultrabiegaczy

 

61 i 100 kilometrów: ultrabiegi dla ultrabiegaczy


Opublikowane w ndz., 02/05/2021 - 19:42

Jak przypomina Marek Tokarczyk, dyrektor sportowy Festiwalu Biegów, biegi na 100 kilometrów i 61 kilometrów to dystanse ultra, a na udział w nich powinny się decydować jedynie osoby, które na swych licznikach mają już sporo kilometrów.

Kto chciałby pobiec na którymś z tych dystansów bez treningu, zaraz po tym, jak wstał od biurka, to jakby chciał wskoczyć do wody na środku oceanu nie umiejąc pływać - dodaje Marek Tokarczyk.

100 km czy 61 kilometrów, to dystanse dedykowane osobom, które są wytrawnymi biegaczami, które specjalnie przygotowują do pokonania takich wyzwań. A z drugiej strony to biegi bardzo popularne, bo jest coraz więcej tych, którzy chcą się zmierzyć z dystansem ultra, mieć w swoim sportowym CV przebiegnięcie 100 km. To nobilituje, zwłaszcza, gdy biegniemy po górach.

- Kto ma już spore doświadczenie w bieganiu, ale dopiero zamierza zacząć biegi górskie ultra, powinien zacząć od dystansu 36 km - poleca Marek Tokarczyk. - To jest odcinek, który doskonale wykaże jak zachowuje się nasz organizm poddany dużej presji. Jeśli uda się, potem możemy mierzyć się z większymi wyzwaniami, jeszcze trudniejszymi dystansami, dedykowanymi bardzo wytrawnym, doświadczonym biegaczom. (tk) Fot. Festiwal Biegów/Tomasz Szwajkowski

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce