7 Dolin na 36 km – najpopularniejszy górski bieg na Festiwalu Biegowym

 

7 Dolin na 36 km – najpopularniejszy górski bieg na Festiwalu Biegowym


Opublikowane w pon., 13/12/2021 - 13:08

W tegorocznej edycji prawie 450 biegaczy w tym roku ukończyło Bieg 7 Dolin - Bieg VisegRun 36 km with Interreg PL-SK, który odbył się na nowej trasie. Zapraszamy do zapisów na 13. Festiwal Biegowy

Przenosiny Festiwalu Biegowego z Krynicy sprawiły, że centrum górskiego biegania na początku września stała się Piwniczna Zdrój. Teraz to tam finiszują biegacze zmagający się z górami Beskidu.

W poprzednich latach Bieg 7 Dolin na 36 km startował z Mniszka nad Popradem. Teraz początek był w Rytrze. Około połowa trasy była nowa dla biegaczy – tym razem mogli zobaczyć krajobrazy z Zadnich Gór, Wierchu nad Kamieniem czy chwilę odpocząć w Schronisku na Łabowskiej Hali. Wymagający był zwłaszcza początek trasy. W ciągu 10 km wznosi bowiem z około 350 m n. p. m. do 1082 m n. p. m.

Potem od szczytu Runek przez Wierchomlę Małą i Wielką, Łomnicę Wielką do mety w Piwnicznej Zdroju trasa jest taka sama w poprzednich edycjach. Tyle że biegnie się w drugą stronę. Czasowo wychodzi mniej więcej tak samo. Rok temu Bieg 7 Dolin na 35 km zwycięzcy: Bartosz Ceberak ukończył w 2:48:01, a Katarzyna Wilk w 3:11:47.

W tegorocznej edycji było ciut wolniej – trasa była o kilometr dłuższa i trochę trudniejsza. Przewyższenie sięgało bowiem 1579 metrów (rok wcześniej 1520 m). Wśród panów wygrał Emil Drabik w czasie 2:55:24, a wśród pań Sylwia Byrska (3:46:10).

Dla zawodnika z Mszany Dolnej był to pierwszy taki sukces w biegach górskich. Był tym bardziej cenny, że Drabik pierwszy raz startował na tak długim dystansie i z tak dużym przewyższeniem. – Jestem bardzo zadowolony. Wygrałem na chyba największym festiwalu biegowym w Polsce. Trasa była bardzo wymagająca, a podbiegi były bardzo strome. Było się gdzie zmęczyć, ale radość ze zwycięstwa jest wielka – podkreślał Emil Drabik.

Dużo więcej doświadczenia ma Karolina Obstój, która często startuje w Festiwalu Biegowym. Tym razem była trzecie na 36 km, a następnego dnia druga w Biegu na Kicarz. „No żal było nic nie pobiec na Festiwalu Biegowym na świeżości. Więc padło klasycznie na 36km!” – napisała na swoim fanpejdżu. „Startować na zmęczeniu, to żadna przyjemność. Więc bardzo się cieszę, że dowiozłam to trzecie miejsce. Festiwal przeniósł się do Piwnicznej. Wolę imprezy bardziej kameralne, ale do wyboru mega dużo dystansów, więc to plus. Trasy super oznaczone. Były strzałki wskazujące skręty na dany dystans”.

Bieg 7 Dolin na 36 km to jeden z najchętniej wybieranych dystansów górskich w Polsce. W czasach przed pandemią frekwencja zbliżała się do tysiąca uczestników, wśród których około 40 proc. stanowiły kobiety. W tym roku w tej konkurencji znów było najwięcej biegaczy. Do mety dotarło 427 osób. ZAPISY I SZCZEGÓŁY

VisegRUN: Connecting V4 Nations through Sport

About the project

A number of overweight and obese people in V4 countries is still growing. Considering V4 problems with obesity, overweight and inappropriate nutrition there is a need for initiatives aiming to raise the healthy lifestyle awareness in the V4 countries. The project’s goal is to advance V4 citizens’ physical activity & pro-healthy behaviour through developing joint V4 sports and health promotion initiatives while contributing to regional integration and cooperation. The project idea is to show that the V4 integration takes place not only in the sphere of politics, trade and security but also at the level of communities and individuals. Partners from Poland and Slovakia  - Running Festival Foundation (PL) and Mníšek nad Popradom Municipality (SK) - have joined their efforts in order to reach these goals. A cross-border race – the 3rd edition of the VisegRUN  - will take place on 11th of September 2021 to promote a healthy and active lifestyle and contribute to the integration of the V4 nations in order to connect their bonds.

The project is funded by International Visegrad Fund  https://www.visegradfund.org/

Project Partners:

Running Festival Foundation (PL) https://www.festiwalbiegowy.pl/

Mníšek nad Popradom (SK)  www.mniseknadpopradom.sk/
 


 VisegRUN: łączy nas sport

O projekcie

W krajach Grupy Wyszehradzkiej obserwuje się stały wzrost liczby osób otyłych bądź z nadwagą jako skutek niskiej aktywności fizycznej oraz nieprawidłowych zachowań żywieniowych. Potrzebne więc są inicjatywy propagujące zdrowy styl życia i poszerzające świadomość wobec jego roli w utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucia. Celem projektu jest zwiększenie aktywności fizycznej oraz prozdrowotnych zachowań mieszkańców krajów Grupy Wyszehradzkiej poprzez wspólną, międzynarodową inicjatywę sportową promującą zdrowy styl życia oraz wspierającą więzi pomiędzy narodami Wyszehradzkiej Czwórki. 11 września 2021 r. zorganizowana zostanie trzecia edycja transgranicznego biegu VisegRUN. Projekt realizowany jest przez dwóch partnerów: Fundację Festiwal Biegów (PL) oraz Mniszek nad Popradem (SK).

Projekt jest dofinansowany przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki https://www.visegradfund.org/

Partnerzy:

Running Festival Foundation (PL) https://www.festiwalbiegowy.pl/

Mníšek nad Popradom (SK)  www.mniseknadpopradom.sk/

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce