Bieg 7 Dolin 36 km - najpopularniejszy bieg górski Festiwalu Biegowego

 

Bieg 7 Dolin 36 km - najpopularniejszy bieg górski Festiwalu Biegowego


Opublikowane w wt., 30/08/2022 - 23:58

10 września o godzinie 11.30 rozpocznie się Bieg 7 Dolin na dystansie 36 km - zawodnicy będą mieli czas do godz. 20 aby dotrzeć do mety w Miasteczku Biegowym na Nakle w Piwnicznej Zdroju. Trasa nie ulegnie zmianom w porównaniu z poprzednią edycją Festiwalu Biegowego - zawodnicy wciąż będą mogli w trakcie biegu zachwycać się krajobrazami Wierchu nad Kamieniem oraz złapać oddech w Schronisku na Łabowskiej Hali.

REJESTRACJA

W 2021 roku, spośród ponad 450 uczestników biegu, jako pierwszy linię mety przebiegł Emil Drabik, osiągając czas 2 godzin 55 minut i 24 sekund - jako jedyny ukończył bieg z czasem poniżej 3 godzin, co jest tym bardziej imponujące, biorąc pod uwagę, że dla biegacza z Mszany Dolnej był to pierwszy start na tak długim dystansie i z takim przewyższeniem.

- Jestem bardzo zadowolony z mojego biegu. Zająłem pierwsze miejsce na jednym z największych, a może nawet na największym festiwalu biegowym w Polsce. Trasa była bardzo wymagająca. Było aż 1500 metrów przewyższenia. Było się gdzie zmęczyć. Podbiegi były bardzo strome. Jestem bardzo zmęczony, ale radość ze zwycięstwa jest wielka. Jestem bardzo zadowolony – mówił nam zwycięzca.

Następny na linii mety był Dariusz Marek, który pokonał trasę po 3 godzinach 4 minutach i 3 sekundach, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Cezary Baliga, z czasem 3 godzin 5 minut i 6 sekund.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Sylwia Byrska, która osiągnęła czas 3 godzin 46 minut i 10 sekund. Na metę jako druga dotarła Katarzyna Golba, z czasem 3 godzin 49 minut i 16 sekund, natomiast trzecie miejsce zajęła Karolina Obstój, osiągając czas 3 godzin 55 minut i 43 sekund.

- No, żal było nic nie pobiec na Festiwalu Biegowym na świeżości. Więc padło klasycznie na 36km! Startować na zmęczeniu, to żadna przyjemność. Więc bardzo się cieszę, że dowiozłam to trzecie miejsce. Festiwal przeniósł się do Piwnicznej. Wolę imprezy bardziej kameralne, ale do wyboru mega dużo dystansów, więc to plus. Trasy super oznaczone. Były strzałki wskazujące skręty na dany dystans – napisała na swoim fanpejdżu Karolina Obstój.

WSZYSTKO O BIEGU 7 DOLIN 36 KM

Kto w tym roku zdobędzie miejsce na podium? Tego jeszcze nie wiemy ale trzymamy kciuki za wszystkich podejmujących wyzwanie! Bo konkurencja jest nie byle jaka. Jak na razie Bieg 7 Dolin 36 km jest najpopularniejszym wśród biegów górskich (z 560 do tej pory zarejestrowanymi), a wśród wszystkich popularnością ustępuje jedynie Sądeckiej Dysze Po Rekord. (tk)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce