Bieg Muszynianki 2017 - startują biegi Szlakiem Wód Zdrojowych! [ZAPISY]

 

Bieg Muszynianki 2017 - startują biegi Szlakiem Wód Zdrojowych! [ZAPISY]


Opublikowane w wt., 28/03/2017 - 12:19

Już 22 kwietnia pobiegniemy na 5 km w urokliwej Muszynie. Wzorem ubiegłego roku czekają nagrody finansowe w kategoriach wiekowych oraz pamiątkowy medal na mecie.

Bieg Muszynianki inauguruje tegoroczne zmagania w Grand Prix Małopolski 2017. Przypomnijmy, 31 grudnia biegaliśmy w Gorlicach w Biegu Sylwestrowym, a wyniki biegu na 10 km tradycyjnie zostaną zaliczone do klasyfikacji generalnej cyklu. Szczegóły cyklu - TUTAJ.

Impreza w Muszynie to również pierwszy akt mini cyklu Biegów Szlakiem Wód Zdrojowych, w który wejdą także Bieg "Zdroje Piwniczna” (Wierchomla, 17.06), Bieg „Cechinianki” (Muszyna/Złockie, 1.07) oraz - premierowo - Bieg "Kryniczanki” (Krynica-Zdrój, 29.07).

W Biegu Muszynianki pobiegniemy ponownie na terenach Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie, przy basenach rekreacyjnych (Al. Zdrojowa 4, 33-370 Muszyna). Tak jak w ubiegłym roku zapraszamy na szybką trasę przełajową, która będzie sprzyjać rywalizacji oraz rekreacji. 

W ubiegłym roku w Muszynie triumfowali Juri Vykchopen (15:43) oraz Katarzyna Albrycht (17:40). Uzyskane wyniki to rekordy tej trasy. 

Tak jak w ubiegłym roku, zwycięzców wyłonimy w klasyfikacjach wiekowych: 18-29, 30-49 i 50+ lat. W każdej przewidujemy nagrody finansowe - 300, 200 i 100 zł dla biegaczy z miejsc I-III.

Ponadto wyniki open (bez nagród) zostaną zaliczone do cyklu Grand Prix Małopolski 2017.  

W pakietach startowych do biegu głównego otrzymacie m.in. naturalną i wysokozmineralizowaną wodę "Muszynianka". 

Nie ma limitu uczestników. Opłata startowa to 10 zł.  Środki w całości zostaną przekazane na cel charytatywny - Fundusz stypendialny im. Braci Potoczków, wspierający uzdolnioną młodzież z terenu Sądecczyzny. 

Na mecie na pierwszych 200 uczestników czekać będą wyjątkowe medale, nawiązujące do charakteru cyklu i tworzące w komplecie niepowtarzalną pamiątkę z biegów Szlakiem Wód Mineralnych: 

Już można się zapisywać:

Rywalizacji dorosłych towarzyszyć bedą biegi dzieci i młodzieży na dystansach 400 i 1000m. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i upominki. 

Współgospodarzami Biegu Muszynianki są Fundacja Sądecka, Fundacja "Festiwal Biegów", Urząd Gminy Muszyna oraz Spółdzielnia Pracy Muszynianka, producent naturalnej wody mineralnej.

Bieg Muszynianki w festiwalowym KALENDARZU IMRPEZ.

Regulamin biegu - TUTAJ

red.


Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce