Chcesz poprawić wyniki? Zapisz się do klubu!

 

Chcesz poprawić wyniki? Zapisz się do klubu!


Opublikowane w pt., 04/10/2013 - 15:22

Bieganie w grupie sprawia, że jesteś bardziej zmotywowany

Jeżeli z czasem bieganie po parku przestaje ci wystarczać, a czujesz, że odstajesz od najlepszych podczas masowych biegów na 5 kilometrów i chcesz się poprawić, jest rozwiązanie. Może czas zapisać się do klubu sportowego.

Wiek nie odgrywa roli. Można znaleźć grupy w każdym wieku. Najważniejsze jest to, że będziesz mógł dzielić pasję z innymi i poprawić swoją technikę, szybkość czy wytrzymałość.

Zalet klubów dla biegaczy jest wiele. Najważniejsza to możliwość trenowania pod okiem specjalistów. W mniejszych grupach trenerzy mogą dokładniej przyjrzeć się każdemu miłośnikowi biegania, opracować dla niego konkretny plan treningowy czy doradzić w sprawie diety.

Nierzadko można trafić na naprawdę wybitnego specjalistę, od którego można się dowiedzieć znacznie więcej niż z internetu. Na warszawskiej Skrze treningi prowadzi choćby uczestniczka igrzysk olimpijskich w Moskwie Anna Bukis-Owsiak.

Zresztą radą mogą służyć nie tylko trenerzy. W grupie zapaleńców zawsze się bowiem znajdzie wielu pasjonatów, którzy także podzielą się swoją wiedzą. Są także zalety towarzyskie. Można nie tylko poprawić bieganie, lecz także poznać interesujących ludzi o podobnym zacięciu. Jest więc wsparcie nie tylko merytoryczne, ale również duchowe.

Zapisanie się do klubu i uczestniczenie w zajęciach ma wpływ nie tylko na ciało, ale i na psychikę. Wpływa bowiem na poziom mobilizacji. Łatwiej zrezygnować z jednej przebieżki po lesie, ale jeżeli już się zapiszemy, to należy korzystać. W dodatku istnieje rywalizacja, która motywuje do wzmożonego wysiłku.

Z drugiej strony tego kluby często nie są sformalizowane. Rzadko który ma licencję PZLA. Ma to też swoje zalety. Nosi w sobie pierwiastek amatorskości, gdzie najważniejszą wartością jest czerpanie przyjemności ze wspólnego biegania i integracji, ale jednocześnie startując w zawodach czuje się, że robi się wynik dla klubu.

ŁZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce