Do końca czerwca: sztafeta Poprad Aqua Running - rejestracja za darmo!

 

Do końca czerwca: sztafeta Poprad Aqua Running - rejestracja za darmo!


Opublikowane w śr., 29/06/2022 - 11:33

Jeszcze do 30 czerwca włącznie, każdy, kto opłacił bądź opłaci w tym terminie jakikolwiek bieg z przebogatej oferty Festiwalu Biegowego, będzie mógł bezpłatnie wziąć udział w sztafecie Poprad Aqua Running. Sztafeta odbędzie się w tym roku po raz pierwszy, bo ubiegłoroczne plany pokrzyżowała nam pogoda. 

Jak będziemy się bawić podczas Poprad Aqua Running?  Bieg jest zaplanowany na niedzielę 11 września (sprawdź pełny program sportowy Festiwalu Biegowego), na plaży nad rzeką Poprad na wysokości stacji PKP Piwniczna-Zdrój.

Eliminacje zaczną się od godziny 10.30. Startować mogą 3-osobowe drużyny, dobrane bez względu na płeć. Limit czasu wynosi 9 minut dla drużyny.

Zasady konkurencji są proste. Dla drużyn przygotowane zostaną  cztery korytarze biegowe wytyczone przez rzekę. Zawodnik pierwszej zmiany ma za zadnie dobiec do swojego stanowiska w strefie zmian, założyć szelki asekuracyjne i kask, zabrać ze stanowiska kije do nordic walking i po wpięciu się do liny asekuracyjnej nad swoim korytarzem biegowym, pokonać biegiem szerokość rzeki.

Potem zawodnik wybiega na przeciwległy brzeg, zostawia kije w wyznaczonej strefie na przeciwległym brzegu i wraca, pokonując biegiem szerokość rzeki Poprad do strefy zmian. W strefie zmian przekazuje szelki asekuracyjne i kask dla następnego zawodnika. I tak dalej, aż do ostatniego zawodnika.

Do eliminacji w klasyfikacji Open będą mogły przystąpić 24 drużyny. W finałowym biegu wezmą udział cztery, które ukończą konkurencję wedle kolejności przybycia na metę. Sprawdź regulamin sztafety Poprad Aqua Running. (t.kowalski@festiwalbiegow) Fot. TK

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce