Drużynowy Bieg 7 Dolin - ponownie na Festiwalu Biegowym! Zapisy na 2019 otwarte!

 

Drużynowy Bieg 7 Dolin - ponownie na Festiwalu Biegowym! Zapisy na 2019 otwarte!


Opublikowane w sob., 15/12/2018 - 13:47

„Czy w programie 10. TAURON Festiwalu Biegowego będzie bieg drużynowy?” „Czy w roku 2019 planujecie zespołową rywalizację na trasie Biegu 7 Dolin?” Takie pytania otrzymywaliśmy często od chwili uruchomienia zapisów na jubileuszowe wydanie święta biegania w Krynicy-Zdroju.

Czekaliśmy z decyzją, bo chcieliśmy poznać Wasze zdanie – czy drużynowa rywalizacja, którą w tym roku zorganizowaliśmy premierowo, podobała się Wam, czy się sprawdziła i czy warto ją powtórzyć.

Po zebraniu opinii uczestników i osób zainteresowanych nie mamy wątpliwości.

Bo skoro tak wytrawny biegacz jak Piotr Biernawski z ATTIQ Salming, zwycięskiej drużyny DB7D w 2018 r., pisze: „To była jedna z najlepszych biegowych przygód w życiu! Dlaczego? Bo lubimy wspólnie biegać, jesteśmy drużyną przyjaciół, a nie tworem z łapanki! Te 11 godzin na trasie to był dla nas miły czas, pomijając ból fizyczny”, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko ogłosić:

podczas 10. TAURON Festiwalu Biegowego po raz drugi zapraszamy ultrasów do startu w Drużynowym Biegu 7 Dolin na 100 kilometrów!

Główne zasady rywalizacji pozostają bez zmian:

  • drużyny 3-osobowe w dowolnym składzie: 3 kobiety, 3 mężczyzn lub mix
  • drużyna musi przebiec cały dystans w komplecie i na wszystkich punktach kontrolnych oraz mecie pojawić się RAZEM – dopuszczalna różnica czasu pomiędzy poszczególnymi zawodnikami zespołu to 30 sekund
  • trasa – identyczna jak w Biegu 7 Dolin 100 km indywidualnie: Krynica – Rytro – Piwniczna – Szczawnik - Krynica
  • start w sobotę 7 września o godzinie 3:00 na krynickim deptaku, razem z uczestnikami indywidualnego B7D 100 km
  • limit czasu na mecie – 17 godzin
  • limity czasu pośrednie: Rytro (36 km) – 5 godz. 30 min., Piwniczna (66 km) – 11 godz., Wierchomla (77 km) – 13 godz., Bacówka nad Wierchomlą (88 km) – 15 godz.

Trasa i zasady rywalizacji – identyczne jak w tym roku, zmieniamy za to nieco procedurę zapisu.

Będzie łatwiej i przejrzyściej: CAŁĄ drużynę zgłasza jej kapitan. Po zaznaczeniu w formularzu rejestracyjnym pozycji „Drużynowy Bieg 7 Dolin 100 km”, rozwiną się pola dodatkowe, w które kapitan wpisuje nazwę drużyny i podstawowe dane 2 pozostałych zawodników zespołu (imię, nazwisko, adres mailowy).

Na podane adresy, zawodnicy otrzymają od nas potwierdzenie zgłoszenia i link do swojego profilu uczestnika, w którym uzupełnią dane osobowe. Dopełnienie tej procedury jest niezbędne do kompletnej rejestracji drużyny. Start w Drużynowym Biegu 7 Dolin nie wyklucza udziału w innych biegach Festiwalu, rejestracji na nie zawodnicy dokonują w tym samym profilu uczestnika.

Opłatę startową wnosi ZA CAŁY ZESPÓŁ kapitan drużyny (do 31 grudnia wpisowe wynosi, podobnie jak w tym roku, 360 PLN plus opłata rejestracyjna za całą drużynę 30 PLN).

Osobom, które wcześniej zapisały się na indywidualny Bieg 7 Dolin, a chciałyby spróbować swoich sił w drużynie, oferujemy możliwość przepisania się i zamiany konkurencji - prosimy o mejl pod adresem zapisy@isw.org.pl.

Szczegółowy informator Drużynowego Biegu 7 Dolin 100 km opublikujemy na wiosnę, tymczasem analizujemy szczegółowe przepisy konkurencji, bo uczestnicy proponują wprowadzenie pewnych ograniczeń w kwestii supportu i żywienia.

W niedalekiej przyszłości opublikujemy też wysokość nagród, o jakie będą walczyli uczestnicy Drużynowego Biegu 7 Dolin w 2019 roku. A tymczasem zachęcamy do podjęcia wyzwania i zmierzenia się z innymi drużynami, a może pokonania obrońców tytułu. Piotr Biernawski mówi bowiem, że on i jego ekipa prawdopodobnie staną na starcie ponownie!

10. TAURON Festiwal Biegowy (6-8 września 2019):

Fundacja Festiwal Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce