Festiwal Biegowy bez pań nie byłby taki sam. Bijemy rekord frekwencji kobiet!

 

Festiwal Biegowy bez pań nie byłby taki sam. Bijemy rekord frekwencji kobiet!


Opublikowane w wt., 07/03/2023 - 18:45

8 marca jest wyjątkową datą. To właśnie wtedy obchodzimy Dzień Kobiet. Z tej okazji wszystkie panie przyjmują najlepsze życzenia. Bardzo często mężowie, synowie, bracia czy znajomi obdarowują je również różnymi prezentami.

Także Festiwal Biegowy bez kobiet nie byłby taki sam. To właśnie one nadają mu niepowtarzalnego charakteru i stwarzają świetną atmosferę. Każdego roku w Piwnicznej pojawia się ich mnóstwo, bo chcą spróbować swoich sił na rożnych dystansach.

Kobiety biorą udział we wszystkich możliwych biegach, począwszy od tych najkrótszych, aż do najbardziej wymagających. W minionym roku najlepsza spośród nich na 100 km okazała się Ewa, Majer, Iron Run wygrała Barbara Czernik, a bieg na milę – Paulina Surówka (w kategorii poniżej 40 lat) oraz Sylwia Hałaczkiewicz (powyżej 40 lat).

Na szczególną uwagę zasługuje jeszcze jeden bieg. Jest dedykowany tylko paniom. We wrześniu 2022 roku na starcie Biegu Kobiet stanęło 40 zawodniczek. Każda z nich z uśmiechem na ustach dobiegła do mety. Najlepsze w swoich kategoriach okazały się – Paulina Surówka i Katarzyna Albrycht.

- Kobiety w trakcie trudnych biegów na długie dystanse potrafią pokazać swoją siłę i być często lepsze od mężczyzn. Ale również wiedzą, jak zmotywować słabszych do walki do ostatniego kilometra – nie ma wątpliwości Jerzy Wasilkowski, Ambasador Festiwalu Biegowego.

Kobiet nie zabraknie również na starcie tegorocznego Festiwalu Biegowego. Pora pobić rekord frekwencji pań! Każda z Was znajdzie tutaj odpowiedni dla siebie dystans, a Wasza obecność sprawi, że wydarzenie będzie jeszcze piękniejsze. Zróbcie prezent sobie, albo bliskiej osobie i zarejestrujcie się już dziś. Możecie to zrobić TUTAJ. Jednocześnie przypominamy, że trwa promocja tygodniowa biegu na 61 km.

Festiwal Biegowy bez kobiet nie mógłby się odbyć. Dziękujemy Wam, drogie panie, że jesteście razem z nami. Z okazji Waszego święta życzymy dużo zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń (zwłaszcza tych biegowych). Jesteście po prostu wielkie!

(MatiP, fot.: Tomasz Szwajkowski)

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce