Mamy Mistrzostwa Polski Masters! Już we wrześniu, podczas Festiwalu Biegowego

 

Mamy Mistrzostwa Polski Masters! Już we wrześniu, podczas Festiwalu Biegowego


Opublikowane w czw., 13/07/2023 - 10:48

Kamila Laskowska, dyrektor wykonawczy Fundacji Festiwal Biegów odebrała właśnie doskonałą wiadomość. Nasze starania przyniosły skutek i również w tym roku, w trakcie Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju odbędą się PZLA Mistrzostwa Polski masters w biegu na 10 km oraz w półmaratonie, a także ultramaratonie 100 km!

- Mam przyjemność poinformować, że Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki po zapoznaniu się ze złożoną ofertą organizacji mistrzostw Polski wybrał Państwa na gospodarza PZLA Mistrzostw Polski masters w biegu na 10 km oraz w półmaratonie i ultramaratonie, które mają się odbyć we wrześniu br. w Piwnicznej Zdroju - poinformował dr Henryk Olszewski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Co to oznacza? Zawody na tych trzech dystansach będą przeprowadzone zgodnie z przepisami World Masters Athletics, World Athletics (dawny IAAF) oraz w zgodzie z regulaminami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wyniki zweryfikują także sędziowie PZLA. Jak przypomina prezes Olszewski, w ramach mistrzostw Polski mogą być skalsyfikowani wyłącznie zawodnicy posiadający aktualne licencje PZLA. (opr. t.kowalski@festiwalbiegow.pl) Fot. PZLA

Zobacz też: Co zrobić, by wystartować jako uczestnik PZLA Mistrzostw Polski Masters?

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce