Mikołajkowa rodzinna akcja Plogging Team: Biegamy dla czystej Polski

 

Mikołajkowa rodzinna akcja Plogging Team: Biegamy dla czystej Polski


Opublikowane w śr., 15/12/2021 - 19:40

Mikołajkowa rodzinna akcja Plogging Team: Biegamy dla czystej Polski

Zobacz też: Wszyscy ambasadorzy PLogging Team

Zalew w Siedlcach nad rzeką Muchawką ma powierzchnię około 40 hektarów wybudowano go w latach 70 XX w. wyłącznie do celów rekreacyjnych. Jest to jedyne takie miejsce w naszym mieście gdzie przez cały rok można zachwycać się nim w dwojaki sposób: uprawiać sport i obcować z naturą.

To siła dla człowieka bezcenna. Jest to wspaniałe miejsce dla każdego. Dla najmłodszych plac zabaw. l latem Euro Bungee atrakcje dla dzieci od dmuchanych zamków po trampoliny. Dla starszych są boiska do gry w siatkę i kometki, plenerowa siłownia i strefa do street workoutu z drążkami do podciągania, drabinkami, poręczami i kółkami gimnastycznymi.                                                                                                                                                                                   

Główną atrakcją tego miejsca latem jest strzeżone kąpielisko z pomostem i piaszczysta plaża. Po zalewie można pływać na rowerach wodnych oraz łodziami i kajakami które są udostępniane w dwóch wypożyczalniach w sąsiedztwie akwenu. Zimą bardzo popularne jest morsowanie w naszym regionie. Nad zalewem jest również ścieżka rowerowa, każdy znajdzie coś dla siebie. Nic więc dziwnego, że to cudowne miejsce do uprawiania wielu dziedzin sportu.

Można podziwiać przyrodę  i odpocząć na ławkach gdzie latem unoszą się zapachy gofrów, można budować zamki z piasku spotkać szachistów,  zachwycać się wschodem i zachodem słońca. Można by było pisać i pisać ile radości, energii, siły daje to niesamowite miejsce. Jest też druga strona medalu – śmieci, które pozostawiają po sobie odwiedzający to miejsce, dlatego postanowiłam coś z tym zrobić!

Razem z rodziną przeprowadziliśmy akcję Plogging nad Zalewem 6.12.2021, udało nam się zebrać worek śmieci. Dzięki akcji Plogging pokazałam synowi, jak można w prosty sposób zrobić coś pożytecznego dla środowiska. A przy tym dobrze się bawić, a co więcej spędzić czas wspólnie z rodziną. Oderwać się od szkoły, pracy, obowiązków ,trudów dnia tym bardziej, że żyjemy w czasach pandemii koronowirusa. To wspaniałe uczucie gdy na chwilę nie myślimy tylko o sobie, a robimy coś dla Polski, dla środowiska.

Całego świata nie posprzątam bo wszędzie nie mogę być, ale wystarczy że każdy będzie sprzątał wokół siebie. Bo kto jak nie MY! Dlatego warto jest walczyć o lepsze, zdrowsze jutro choćby dla młodszych pokoleń. To takie proste: zatrzymaj się, schyl i podnieś śmieci do kosza! Warto! (M.Y) Plogging Team Biegamy dla Czystej Polski!


Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce