PLogging Team: czas przestać o tym czytać, czas coś zrobić

 

PLogging Team: czas przestać o tym czytać, czas coś zrobić


Opublikowane w pon., 19/04/2021 - 11:54

PLogging Team

Czy możemy postawić sobie za cel wyjście na zewnątrz, by pobiegać i niejako przy okazji zadbania o swoją kondycję zrobić również coś dla naszego wspólnego środowiska? Jeśli tak, to doskonałym rozwiązaniem jest PLogging.

Nie trzeba nic więcej poza rękawicą i workiem na śmieci, który zapełniamy odpadkami dostrzeżonymi podczas naszej przebieżki. Puszka po piwie, PET po napoju - pakujemy je do wora na śmieci, jeśli spotkamy je na naszej drodze. Zostawiamy po sobie czyste trasy i jednoczymy się wokół czegoś bezcennego – dbałości o wspólne otoczenie.

Robisz to już? Chcesz to zrobić? Dołącz do PLogging team - wyślij nam swoje zdjęcia z porannej lub popołudniowej trasy, pokaż, że i Ty dbasz o środowisko. Pokaż, że Tobie też zależy.

Nie trzeba do tego nic więcej niż parę przysiadów i skłonów. Worek ze śmieciami zostawiamy przy najbliższym koszu. PLoging to nie żadna demonstracja, nie żadna nauczka dla brudasów. To coś, co możemy dać naturze – choćby skromny dowód na to, że nie jesteśmy obojętni, że dostrzegamy zaśmiecony świat, ze chcemy go zmienić.

Gdy zniknął wreszcie śnieg, widać wokół nas więcej odpadów. Spróbujmy je wyeliminować z naszego otoczenia. Tak, by stało się czyste, przytulne, po prostu - nasze.

Przy okazji - według szwedzkiej aplikacji fitness Lifesum, która umożliwia śledzenie wysiłku podczas biegania, pół godziny joggingu i zbierania śmieci pozwala spalić 288 kalorii, w porównaniu z 235 kaloriami spalonymi wyłącznie w trakcie biegania. Energiczny spacer pozwala spalić w 30 minut tylko 120 kalorii. (tk)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce