Prawie pół miliona w gotówce i auto! Nagrody 10. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju

 

Prawie pół miliona w gotówce i auto! Nagrody 10. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju


Opublikowane w czw., 27/12/2018 - 11:17

Blisko 500 tys. zł w nagrodach finansowych i ponad 150 tys. zł w nagrodach rzeczowych trafi do uczestników jubileuszowego 10. TAURON Festiwalu Biegowego! Główną nagrodą imprezy będzie wyjątkowy samochód osobowy, ufundowany przez PPL „Koral”.

Jak na jubileusz przystało, szykujemy wyjątkowe nagrody dla biegaczy. Przede wszystkim zwiększamy liczbę nagród finansowych w festiwalowych biegach, m.in. poprzez uruchomienie dodatkowych kategorii wiekowych dla biegających seniorów - wspieranie rywalizacji osób w wieku 60+ to Wasz postulat zgłaszany w opiniach po tegorocznej edycji krynickiego święta biegów, dotyczący głównie Życiowe Dziesiątki i Półmaratonu.

Najwyższe nagrody trafią do uczestników koronnej konkurencji Festiwalu - Biegu 7 Dolin 100 km. Zwycięzcy rywalizacji na pięknej, ale wymagającej trasie w Beskidzie Sądeckim, którzy ustanowią nowe rekordy trasy - do pobicia 9:41:52 u kobiet i 8:51:10 u mężczyzn - otrzymają aż 40 tys. zł (25 tys. zł za zwycięstwo i 15 tys. zł za rekord trasy)!

W kategorii open B7D 100 km nagrodzimy po 15 zawodników i zawodniczek, w kategoriach wiekowych – po dziesięcioro najlepszych biegaczy, pod warunkiem startu co najmniej 30 zawodników w danej kategorii wiekowej. Uhonorujemy też najlepszych Polaków w stawce.

Zwycięzcy rywalizacji w Drużynowym Biegu 7 Dolin 100 km zgarną 12 000 zł, a nagrody otrzyma aż 15 zespołów uczestniczących w rywalizacji, pod warunkiem, że wystartuje co najmniej 20 zespołów.

Zwycięzcy i zwyciężczynie Biegu 7 Dolin 64 km zarobią po 4 200 zł, Biegu 7 Dolin 34 km po 2 000 zł, Runek Run 22 km – po 2 000 zł. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki kategorii wiekowych otrzymają nagrody w wysokości od 600 do 100 zł, ale tylko wtedy, gdy na starcie stanie danej kategorii pojawi się co najmniej 20 zawodników.

Łącznie pula nagród w biegach górskich przekroczy 300 000 zł!

Zwycięzcy największej konkurencji TAURON Festiwalu Biegowego – Życiowej Dziesiątki zarobią po 5 000 zł. Najlepsi Polacy, którzy złamią polski rekordy trasy z Krynicy do Muszyny zostaną uhonorowani premią w wysokości aż 12 000 zł (10 000 zł za rekord trasy oraz 2 000 w kat. „Najlepszy Polak”)! W kategoriach wiekowych Życiowej Dziesiątki, które ponownie rozpiszemy w podziale co 5 lat (!), nagrodzimy po pięcioro najlepszych zawodników - pod warunkiem przystąpienia do rywalizacji co najmniej 70 zawodników w danej kategorii.

Konspol Półmaraton i Koral Maraton to łączna pula nagród w wysokości blisko 56 tys. zł. Iron Run – 20,5 tys. zł.

Wyjątkowe nagrody czekają na uczestników rywalizacji „Najszybsza rodzina” 10. TAURON Festiwalu Biegowego. Nagrodami finansowymi uhonorujemy 5 najlepszych familii, a nagrodami rzeczowymi… wszystkie pozostałe rodziny, które przyłączą się do zabawy! Tego w Krynicy jeszcze nie było!

Nagrodą główną 10. TAURON Festiwalu Biegowego będzie samochód osobowy, ufundowany przez Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów „Koral” z Nowego Sącza – partnera tytularnego Koral Maratonu i partnera Festiwalu Biegowego od pierwszej edycji imprezy! Nasi partnerzy zapowiadają wyjątkowy egzemplarz nagrody!

Pula nagród 10. TAURON Festiwalu Biegowego przekroczy 650 tys. zł! Taką kwotą nagród szczycą się tylko największe imprezy biegowe w Europie!

Szczegółowe zestawienie nagród 10. TAURON Festiwalu Biegowego można znaleźć TUTAJ.

10. TAURON Festiwal Biegowy odbędzie się w dniach 6-8.09.2019 w Krynicy-Zdroju. Lista zgłoszeń do imprezy obejmuje już ponad 2500 osób z całej Polski i zagranicy. Zapisy są otwarte – nie ma limitu czy losowania uczestników. Do końca 2018 r. obowiązują najniższe stawki opłat startowych – warto zapisać się w tym terminie i oszczędzić!

10. TAURON Festiwal Biegowy w szczególe:

Fundacja „Festiwal Biegów”


Zadanie publiczne dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce