PZU Festiwal Biegowy: Już 9 000 chętnych do biegania w Krynicy-Zdrój!

 

PZU Festiwal Biegowy: Już 9 000 chętnych do biegania w Krynicy-Zdrój!


Opublikowane w pon., 01/09/2014 - 15:09

A może być jeszcze więcej, bo listy startowe festiwalowych biegów będą zamykane na godzinę przed rozpoczęciem rywalizacji. PZU Festiwal Biegowy rozpoczyna się w piątek 5 września o godz. 12:00.

Zainteresowanie naszą imprezą jest rekordowe.

– Zapisują się stali bywalcy biegowych tras, z którymi spotykamy się co weekend w całej Polsce, ale też osoby zupełnie nam nieznane. Na listach startowych są całe rodziny, a biegacze mają od 2 do 83 lat. Zgłosiło się też już ponad 3000 pań, a to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy odsetków w tej statystyce w skali całego kraju – wylicza Zygmunt Berdychowski, pomysłodawca i główny organizator PZU Festiwalu Biegowego.

Wśród najpopularniejszych konkurencji Festiwalu liderem jest ponownie Życiowa Dziesiątka. Na bieg z Krynicy do Muszyny na najpopularniejszym obecnie w kraju dystansie 10 km zapisało się już blisko 3000 osób.

Z kolei 100 km w Biegu 7 Dolin chce pokonać blisko 1200 osób – to drugi w chierarchi popularności bieg festiwalowy, jakkolwiek rangą jeden z najważniejszych – w Krynicy zostaną rozdane medale Mistrzostw Polski w Ultramaratońskim Biegu Górskim.

Z ponad tysięcznym zainteresowaniem spotkał się jeden z nowych biegów w programie festiwalu - półmaraton. Z klasycznym dystansem 42,195 km chce się zmierzyć ponad 800 osób. Zygmunt Berdychowski podkreśla wyjątkowy charakter Koral Maratonu, który - z racji pofałdowanej trasy – jest jednym z największych wyzwań dla maratończyków w Polsce.

Szerokim zainteresowaniem biegaczy cieszą się także biegi krótkie - Minimaraton „Biegiem od Cukrzycy”, Bieg Nocny, Bieg na Milę czy Bieg na 1 km (liczba osobostartów we wszystkich tych biegach przekroczyła 2200). Po festiwalowych górach na 66, 36 lub 4 km chce biegać ponad 1200 osób, a 600 maluchów zgłoszono do Biegów Deptaka, rozgrywanych na dystansach od 300 do 600m.

Sportowy weekend w krynickim uzdrowisku uzupełniają mistrzostwa Polski w Górskim Nordic Walking i wyścig MTB na Górze Parkowej. Ale to nie wszystko. 

– Przygotowaliśmy ponadto całą masę atrakcji okołobiegowych. Na festiwalowej scenie zagrają Brathanki i Lachersi, a z gośćmi Forum Sport, Zdrowie, Pieniądze spotka się m.in. słynny rosyjski himalaista Denis Urubko – mówi Zygmunt Berdychowski. Zaprasza do Krynicy-Zdrój, która powoli urasta do rangi biegowej stolicy Polski. Pogoda ma być idealna dla biegaczy – nie za gorąco i bez opadów!

PZU Festiwal Biegowy odbędzie się w dniach 5-7 września w Krynicy-Zdrój. Pełny program imprezy można znaleźć TUTAJ, formularz zgłoszeniowy - TUTAJ.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce