Sądecki Jarmark Regionalny na PZU Festiwalu Biegowym

 

Sądecki Jarmark Regionalny na PZU Festiwalu Biegowym


Opublikowane w śr., 27/08/2014 - 11:56

W drugim dniu PZU Festiwalu Biegowego zapraszamy Was na Sądecki Jarmark Regionalny. W godz. w godzinach 12.00 - 18.00 w okolicy Pijalni Głównej swoje stoiska rozstawi kilkudziesięciu rzemieślników i gospodarzy. To kolejna okazja to bliższego przyjrzenia się i posmakowania kultury regionu.

Jarmark to inicjatywa Powiatu Nowosądeckiego, realizowana w ramach projektu „Lokalne inicjatywy na rzecz rozwoju regionalnego powiatu gorlickiego i nowosądeckiego, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z Nowymi Krajami Członkowskimi Unii Europejskiej”. Do tej pory odbyło się już 7 takich jarmarków, w tym 2 podczas Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego.

Głównym celem Jarmarków jest promocja produktu turystycznego ziemi gorlickiej i nowosądeckiej, tradycyjnych produktów lokalnych i regionalnego rzemiosła, poprzez prezentację kuchni regionalnej w wykonaniu kół gospodyń wiejskich, dorobku twórców ludowych oraz produktów regionalnych.

Podczas festiwalowego Jarmarku spróbować będzie można m.in. sądeckiego chleba ze smalcem, podpłomyków, sądeckich jabłek, przetworów, serów i miodów. Twórcy ludowi prezentować będą m.in. wyroby z bibuły, koronki a także haft, malarstwo oraz rzeźbę.

Wyroby rękodzielnicze i smakołyki sądeckiej kuchni będziecie mogli sprawdzić i zakupić odwiedzając również Targi EXPO PZU Festiwalu Biegowego, które od piątku do niedzieli odbywać się będą w Domu Forum. Więcej informacji TUTAJ.

Z Kartą Biegacza w ręku odwiedźcie z kolei krynickie i okoliczne gospody menu tworzą tu takie specjały jak: oscypek z boczkiem i żurawiną, kwaśnica czy staropolska zupę na zakwasie. Co jeszcze? Przeczytajcie KLIKNIJ.

Zapraszamy do Krynicy-Zdrój!

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce