Stary Sącz już wypatruje biegaczy. Przygotowania do Festiwalu idą pełną parą

 

Stary Sącz już wypatruje biegaczy. Przygotowania do Festiwalu idą pełną parą


Opublikowane w czw., 15/04/2021 - 16:15

Jacek Lelek 

Stary Sącz będzie w tym roku jednym ze współgospodarzy Festiwalu Biegowego organizowanego na Sądecczyźnie już po raz dwunasty. Władze i mieszkańcy grodu św. Kingi już wypatrują biegaczy z całej Polski.

Serce jednej z najpopularniejszych imprez biegowych będzie biło w tym roku w Dolinie Popradu, w Piwnicznej-Zdroju a dalej w Rytrze, Starym Sączu oraz Nowym Sączu, przy wsparciu Fundacji Newag. Na jakim etapie są przygotowania? Dziś zaglądamy do Starego Sącza.

Zobacz też: Festiwal Biegowy 2021 ze stolicą w Piwnicznej-Zdroju!

Jak zaznacza burmistrz Jacek Lelek najgorętszy okres przygotowań przed wrześniowymi zawodami jeszcze przed nami.

- Ale przygotowania już trwają. Właśnie ustalamy i konsultujemy przebieg tras i wyznaczamy punkty startowe. A na terenie naszego samorządu odbędzie się w tym roku maraton, u nas będzie też start półmaratonu i bieg na 10 kilometrów – zapowiada z satysfakcją samorządowiec.

Sądecka Dycha

- Wszyscy się z tego ogromnie cieszymy. Liczymy na wielką promocję, na to, że pandemia się skończy i że do naszego Grodu świętej Kingi przyjadą jak najliczniej biegacze z terenu całej Polski – podsumowuje Lelek. A my przypomnijmy, że starosądecki samorząd ma już doświadczenie w organizacji imprez biegowych a wśród starosądeckich radnych są tacy, którzy biegają wyczynowo już od wielu lat, stając na podiach w zawodach na terenie całej Europy. (ES) Fot. Adrian Maraś

Sprawdź: Ramowy program sportowy 12. Festiwalu Biegowego

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce