Chcesz być Mistrzem Polski? Mistrzostwa Polski Masters podczas 15. Festiwalu Biegowego w Piwnicznej

 

Chcesz być Mistrzem Polski? Mistrzostwa Polski Masters podczas 15. Festiwalu Biegowego w Piwnicznej


Opublikowane w śr., 15/05/2024 - 18:03

Z przyjemnością możemy już poinformować, że w wyniku współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, tegoroczna edycja PZLA Mistrzostw Polski Masters w Biegu odbędzie się w Piwnicznej-Zdrój, w ramach 15. Festiwalu Biegowego.

Czym jest kategoria Masters?

Masters to określenie osób powyżej 35 roku życia - sportowych weteranów, którzy chociażby z racji wieku decydują się ograniczyć do rywalizacji ze swoimi rówieśnikami. Nie oznacza to, że ukończenie 35 lat oznacza sportową emeryturę - najlepszym przykładem jest Robert Korzeniowski, który mając 36 lat, zdobył na igrzyskach olimpijskich w Atenach swój drugi złoty medal w chodzie na 50 km. W skrócie - Masters jest oznaczeniem kategorii wiekowej, od 35 lat, bez górnej granicy.

Mistrzostwa Polski Masters odbędą się od 6 do 8 września w ramach trzech konkurencji. Są to:

W każdej z nich do wygrania będzie po 48 medali. Natomiast przewidziany podział na kategorie wiekowe, zarówno dla Pań, jak i dla Panów, wygląda następująco:

  • 35-39
  • 40-44
  • 45-49
  • 50-54
  • 55-59
  • 60-64
  • 65-69
  • 70+

Udział wziąć mogą wszyscy biegacze należący do jednego z ponad 500 klubów sportowych posiadających licencję PZLA. Osoby nienależące do klubu natomiast mogą uzyskać licencję PZLA za pośrednictwem danego klubu sportowego. Posiadacze licencji są dopisywani przez swoje kluby do zawodów - zgłoszenia na zawody są przyjmowane przez PZLA do 8 września, do godziny 14.

Zawodnicy powinni się upewnić, że przy rejestracji na Festiwal Biegów podali takie same dane (imię, nazwisko, datę urodzenia) jak przy wyrabianiu licencji PZLA - w przeciwnym razie mogą nie być sklasyfikowani w klasyfikacji Masters.

(tk) Fot. PZLA

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce