V edycja Winter Vertical Wierch nad Kamieniem już w sobotę, 3.12

 

V edycja Winter Vertical Wierch nad Kamieniem już w sobotę, 3.12


Opublikowane w wt., 29/11/2022 - 09:02

Biegowy trening Winter Vertical Wierch nad Kamieniem będzie obchodził wkrótce swój mały jubileusz. W najbliższą sobotę trzeciego grudnia odbędzie się jego piąta edycja. Od początku organizuje go pochodzący z Gorlic, a obecnie mieszkający w gminie Łabowa, Łukasz Przybyłowicz.

Celami wspólnego spotkania biegowego będzie są przede wszystkim: propagowanie biegów górskich jako najprostszej formy aktywności fizycznej, promocja walorów turystycznych i historycznych Gminy Łabowa oraz całego Beskidu Sądeckiego oraz integracja lokalnego środowiska – informuje nas Łukasz Przybyłowicz, organizator biegowego treningu.

Zbiórka o godzinie 11 koło szlabanu w miejscowości Składziste – to stamtąd ekipa wyruszy w drogę. Do pokonania będzie dystans 7,5 km z przewyższeniami około 650 metrów, częściowo po asfalcie, ale w większości nawierzchnią szutrową. Meta będzie znajdować się w schronisku na Hali Łabowskiej 1084 m n.p.m. Pobiegną z nami miłośnicy biegów górskich, z których większość od pierwszej edycji uczestniczy w tym wyjątkowym cyklu treningowym. Część z nich to Ambasadorzy Festiwalu Biegowego, którzy jako pierwsi zadeklarowali udział we wspólnym bieganiu – dodaje z uśmiechem Łukasz Przybyłowicz.

Na mecie na wszystkich będzie czekał posiłek regeneracyjny, kawa, herbata oraz drobne upominki, zaś uczestnicy treningu będą rozmawiać na temat bezpieczeństwa w górach oraz o zasadach udzielania pierwszej pomocy.

To nie koniec niespodzianek. Uczestników wspierają w tej jubileuszowej edycji dwa Banki Spółdzielcze. Pierwszy z nich, Bank Spółdzielczy Ziem Górskich Karpatia, zadba o komfort termiczny podczas zimowych treningów, przekazując nam ciepłe czapki chroniące przed mrozem i wiatrem, a Bank Spółdzielczy w Gorlicach ufundował nam medale, które dla każdej osoby uprawiającej biegi górskie są docenieniem trudu, jaki poniósł, by go dostać – zdradza organizator.

Miałem okazję już trzy razy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Zawsze jest zorganizowany na najwyższym poziomie i z wyjątkową oprawą. W pamięci pozostaje pierwsza edycja, gdy zmagaliśmy się z dość dużym śniegiem i teraz już wszystko wskazuje na to, że też go nie zabraknie – dodaje Marek Podraza, uczestnik treningu i Ambasador Festiwalu Biegów.

Więcej o imprezie TUTAJ

 

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego

 

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce