Więcej miejsca, więcej czasu i lepsza opieka nad dziećmi. Biegi Deptaka po nowemu

 

Więcej miejsca, więcej czasu i lepsza opieka nad dziećmi. Biegi Deptaka po nowemu


Opublikowane w śr., 15/10/2014 - 15:25

A wszystko po to, by najmłodsi uczestnicy 6. PZU Festiwalu Biegowego i ich opiekunowie poczuli się komfortowo, a sama rywalizacja toczyła się sprawnie.

Najważniejsza zmiana dotyczy rozłożenia Biegów Deptaka na 2 dni Festiwalu. W drugim dniu imprezy pobiegną dzieci w wieku 9-12 lat, w trzecim zaś – do lat 8. Zarówno dzieci, a w przypadku najmłodszej grupy także opiekunowie, będą mieli więc do dyspozycji więcej miejsca na przygotowanie się do startu. Będzie też więcej czasu na rozgrzewkę czy przytulenie stremowanego dziecka, bo liczba biegów do rozegrania w trakcie rywalizacji w ciągu jednego dnia zmniejsza się o połowę. 

Starsze dzieci będą miały do pokonania dystans 600m, a młodsze 300m. Taka formuła rywalizacji sprawdziła się w ubiegłych latach i chcemy ją podtrzymać. Rozdzielenie obu startujących grup pozwoli nam jednak perfekcyjnie przygotować trasy biegów, bez konieczności modyfikacji części trasy w trakcie rywalizacji, co miało miejsce do tej pory. 

Zabezpieczona trasa to także zabezpieczony pomiar czasu. Każdy z małych zawodników Biegów Deptaka zostanie też wyposażony w chip.

Jednocześnie o dobry humor dzieci w Strefie Dziecka, zarówno wewnętrznej w Domu Forum jak i zewnętrznej w okolicach fontanny, zadba większa liczba animatorów. Przygotujemy też kolejne atrakcje dla dzieci. 

Analizujemy kolejne wasze propozycje dotyczące zmian w ofercie festiwalowej. Do tej pory na waszą prośbę zmieniliśmy już miejsce startu biegów górskich na 34 i 64 kilometry (wszyscy zmagający się górami Beskidu Sądeckiego będą finiszować na Krynickim Deptaku), zróżnicowaliśmy medale dla każdego z festiwalowych biegów i utworzyliśmy strefę szatni i pryszniców, aby biegacze mogli spędzić po biegu cały dzień na deptaku.

red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce