Wystartował Półmaraton śladami św. Kingi. Zawodnicy pełni entuzjazmu

 

Wystartował Półmaraton śladami św. Kingi. Zawodnicy pełni entuzjazmu


Opublikowane w ndz., 11/09/2022 - 10:29

Niedziela jest trzecim, a zarazem ostatnim dniem 13. Festiwalu Biegowego, który odbywa się w pięknej i malowniczej  Piwnicznej – miejscowości położonej w Dolinie Popradu tuż przy granicy ze Słowacją. Dzisiaj zawodnicy zmierzą się w biegach górskich i ulicznych, na długim, krótkim i średnim dystansie.

Punktualnie o godzinie dziewiątej wystartował Półmaraton śladami św. Kingi. Mimo deszczowej pogody, biegacze są bardzo zadowoleni, bo – jak sami podkreślają – biegając wolą, jak pada deszcz i jest trochę chłodniej niż jak świeci słońce i temperatura jest wysoka.

Tuż przed biegiem udało nam się porozmawiać z Panią Eweliną, która przyjechała na Festiwal Biegowy z Wieliczki.

- Już drugi raz startuję w Festiwalu Biegowym. Dzisiaj biorę udział w Półmaratonie, a w październiku będę startować w maratonie. Przygotowywałam się do tego biegu bardzo długo i intensywnie.

W Półmaratonie bierze udział także Pan Piotr, który przyjechał z Ostrowca Świętokrzyskiego.

- To już mój drugi pobyt w Piwnicznej. W tym roku wspólnie z kolegami postanowiliśmy powtórzyć półmaraton. W ubiegłym roku zająłem siódme miejsce, a pierwsze w swojej kategorii wiekowej. Może uda mi się w tym roku również powtórzyć sukces. Impreza jest świetna mimo zmiennej pogody – powiedział nam przed startem Pan Piotr, który już teraz zapowiada, że w przyszłym roku też przyjedzie do Piwnicznej na Festiwal Biegowy. (RG)

Galeria: 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce