Zawodnicy już na trasie. Wystartował Koral Maraton

 

Zawodnicy już na trasie. Wystartował Koral Maraton


Opublikowane w ndz., 11/09/2022 - 08:14

Niedziela jest trzecim dniem 13. Festiwalu Biegowego. Punktualnie o godzinie 7.30 wystartował Koral Maraton, który jak co roku cieszy się wielkim zainteresowaniem biegaczy.

Jako pierwsi wybiegli uczestnicy Iron Run, zaraz za nimi wystartowali sportowcy, którzy biorą udział w samym maratonie. Co mówili przed startem?

- Jestem tutaj po raz drugi. Przyjechałem z Oświęcimia. Jest to mój pierwszy maraton. Jest to idealna okazja żeby spróbować swoich sił na takim dystansie – powiedział nam tuż przed startem jeden z biegaczy.

Zawodnicy już na trasie. Wystartował Koral Maraton

- W Festiwalu Biegowym biorą udział po raz drugi, ale pierwszy raz startuję w maratonie. Chcę sprawdzić swoje wyniki, a także dopingować moją dziewczynę, z którą tutaj przyjechałem, aby dobiegła do mety – mówił Konrad, który przyjechał do Piwnicznej ze Skawiny.

W tym roku trasa maratonu jest nieco inna. Biegacze nie startowali z Nowego Sącza, tak jak to było w ubiegłym roku, ale z Miasteczka Biegowego w Piwnicznej-Zdroju na Nakle.

- Biegniemy do Starego Sącza, do ołtarza papieskiego, gdzie na starcie półmaratonu maratończycy robią nawrót i wracają tą samą trasą na Nakło, do Miasteczka Biegowego w Piwnicznej – wyjaśnia Marek Tokarczyk, dyrektor sportowy Festiwalu Biegowego. (RG)

Galeria: 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce