6. Bieg Sądeczan z Kryniczanką - ruszamy z zapisami! 3, 6, 9 km i Tryptyk Sądecki do wyboru. Wysokie nagrody! [REJESTRACJA]

 

6. Bieg Sądeczan z Kryniczanką - ruszamy z zapisami! 3, 6, 9 km i Tryptyk Sądecki do wyboru. Wysokie nagrody! [REJESTRACJA]


Opublikowane w wt., 02/04/2019 - 09:25

Już po raz szósty zapraszamy Was do Starego Sącza na Bieg Sądeczan z Kryniczanką - sportowy akcent święta lokalnej społeczności Zjazdu Sądeczan. Do wyboru są 3 dystanse – 3, 6 i 9 km, a dla najwytrwalszych – Tryptyk Sądecki z klasyfikacją w kategoriach wiekowych. Czekają wysokie nagrody finansowe i ciekawe upominki rzeczowe oraz pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników imprezy! 

Partnerem biegu po raz drugi została Kryniczanka. Już można się zapisywać!

TRZY w JEDNYM – wybieraj!

6. Bieg Sądeczan z Kryniczanką odbędzie się tym razem 19 maja.

Pobiegniemy na dobrze znanej Wam przełajowej trasie o długości 3 km. Ponownie planujemy 3 serie startów z jedną, dwiema i trzema rundami do pokonania. W klasyfikacji głównej, tzw. Tryptyku Sądeckim trzeba ukończyć wszystkie serie – w sumie 18 km. Zwyciężą Ci, którzy uzyskają najlepszy łączny czas we wszystkich trzech startach.

Pierwsza, najkrótsza seria rozpocznie się o godz. 9:00. Kolejne o 13:00 i 15:00. Limity na pokonanie poszczególnych dystansów to 20, 50 oraz 70 min. Do kolejnych biegów uczestnicy będą ruszać z przewagą czasową uzyskaną we wcześniejszej serii.

PAMIĄTKOWY MEDAL

Tak jak w ubiegłym roku, biegacze, którzy nie ukończą danej serii, odpadną z rywalizacji w klasyfikacji Tryptyku Sądeckiego. Ale wciąż mogą podejść do kolejnej serii i walczyć o medal uczestnika imprezy. Aby zdobyć krążek, wystarczy ukończyć jedną z serii (dowolny dystans – medale będziemy wręczać po każdym z biegów)

KLASYFIKACJE I NAGRODY

W klasyfikacji głównej - Tryptyku Sądeckim, obejmującym pełny dystans 18 km - rywalizować będziemy:

  • w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn: 18-29, 30-49, 50+ lat
  • kategorii „Najlepszy Sądeczanin” - obejmującej powiaty nowosądecki, limanowski, gorlicki i brzeski.

Nie będzie kategorii open, niemniej wyniki open drugiej serii biegu (6 km) zostaną zaliczone tradycyjnie do klasyfikacji Grand Prix Małopolski (sezon 2019).

Czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Pula to ponad 20 tys zł! Do biegaczy trafią także upominki rzeczowe.

Szczegółowy wykaz nagród TUTAJ – jest o co się ścigać!

Pamiątkowe medale imprezy czekają na wszystkich uczestników, którzy ukończą co najmniej 1 dowolną serię biegu:

TRASA BIEGU

Trasa 6. Biegu Sądeczan z Kryniczanką została wytyczona na terenach przyległych do Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu. Nawierzchnia jest urozmaicona, z kostką, asfaltem i trawą. Profil trasy jest łagodny, z minimalnym przewyższeniem. Bezpośrednio przy ośrodku zlokalizowana będzie strefa startu/mety.

PAKIET STARTOWY

W pakiecie startowym 5. Biegu Sądeczan z Kryniczanką znajdą się numer startowy, chip, upominki (o szczegółach będziemy informować w najbliższym czasie) oraz woda Kryniczanka – pochodząca ze źródła „Zdrój Główny” bijącego z głębi ziemi przed Pijalnią Główną w Krynicy-Zdroju, odkrytego w 1793 roku. To właśnie tutaj powstała pierwsza w Polsce rozlewnia wód w roku 1808. Kryniczankę, która zawiera dużą zawartość wapnia, proponujemy jako wodę wzmacniającą układ kostny co pozwoli zapobiegać osteoporozie. Wpłynie pozytywnie na prawidłową krzepliwość krwi i uszczelnianie naczyń krwionośnych. Samo zdrowie!

ZAPISY

Do 6. Biegu Sądeczan z Kryniczanką zapraszamy wyłącznie osoby pełnoletnie (weryfikacja w dniu startu). Wpisowe to tylko 10 zł i w całości zasili konto Funduszu Stypendialnego Braci Potoczków, wspierającego uzdolnioną młodzież z terenu Sądecczyzny.

Nie ma limitu uczestników. Zgłoszenia przyjmujemy przez Internet oraz na miejscu w Biurze Zawodów. Opłatę startową można wnosić poprzez system DOT PAY dostępny w formularzu rejestracyjnym lub przelewem na konto Fundacji Festiwal Biegów (numer dostępny w regulaminie).

Liczba numerów startowych dostępnych w dniu startu w Biurze Zawodów ograniczona - warto zapisać się online.

BIEGI DZIECI

W ramach 6. Biegu Sądeczan z Kryniczanką rozegramy też biegi dzieci na dystansach 400 i 1000m - czekają upominki. Zapisy w biurze zawodów, start o godz. 12:00.

ZJAZD SĄDECZAN

5. Bieg Sądeczan z Kryniczanką to sportowy akcent Zjazdu Sądeczan, dorocznego spotkania mieszkańców - obecnych i byłych - Sądecczyzny. Wydarzenie powołało do życia w w 2013 roku Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”. Zjazd Sądeczan to wyjątkowe wydarzenie dla lokalnej społeczności, lokalne święto, gromadzące całe familie od lat osiadłe na Sądecczyźnie i rozrzucone po całym świecie, przybywające w rodzinne strony z tej okazji. Zjazd jest wyrazem lokalnego patriotyzmu i tożsamości, ale też troski o społeczny i kulturowy rozwój Ziemi Sądeckiej. Także w obszarze sportu, dlatego do udziału w 6. Biegu Sądeczan z Kryniczanką najmocniej zachęcamy mieszkańców regionu.

Partnerem tytularnym biegu jest Kryniczanka. Właścicielem marki jest Uzdrowisko Krynica Żegiestów S.A..

Fundacja "Festiwal Biegów"

Fundacja Sądecka

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce