9. Sądecka Dycha: Polka wygrywa z Kenijką! [WYNIKI, ZDJĘCIA]

 

9. Sądecka Dycha: Polka wygrywa z Kenijką! [WYNIKI, ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 01/10/2017 - 20:10

Blisko 300 osób ukończyło dziewiątą już edycję Sądeckiej Dychy o Puchar Newagu - kolejnej rundy Grand Prix Małopolski 2017. 

Najszybciej ze Starego do Nowego Sącza pobiegli Kenijczycy. Trójka afrykańskich maratończyków nie dała szans rywalom. Od początku stawki wysunęli się na prowadzenie i w ekspresowym tempie pokonali całą odległość. Zwyciężył Gideon Kipkenboi Kosgei. Najlepszy z Polaków - Tomasz Pociecha - był piąty. 

Wśród kobiet zwyciężyła Polka - Katarzyna Albrycht z Krościenka, która wyprzedziła Maureen Kipkoch Kiprono z Kenii. 

Nagrody dla triumfatorów wręczali zastępca prezydenta Wojciech Piech oraz prezes Newagu Zbigniew Konieczek. Kibice na nowosądeckim rynku oglądali relację z trasy na żywo, wyświetlaną na telebimie. 

Wyniki:

Kobiety:

1. KATARZYNA ALBRYCHT, POL - 36:39
2. MAUREEN KIPKOECHKIPRONO, KEN - 37:52
3. EWA KUCHARSKA, POL - 38:09
4. KASIA KMIEĆ, POL - 39:31
5. REGINA KULKA, POL - 39:38

Mężczyźni:

1. GIDEON KIPKEMBOI KOSGEI, KEN - 32:02
2. BENARD KITUR, KEN - 32:05
3. NELSON KIPKOGEI CHERUTICH, KEN - 32:43
4. VLADIMIR TIMASHOV, UKR - 32:56
5. TOMASZ POCIECHA, POL - 33:02

Pełne wyniki - TUTAJ

Uczestnicy po zakończonym biegu nie kryli radości i nawet zmęczenie nie zmazywało uśmiechu z twarzy. - Bardzo się cieszę, że mogłem wystartować. Sądecka Dycha to taka nasza lokalna tradycja i super, że z każdym rokiem się rozwija. Ze swojego wyniku jestem zadowolony, cieszę się z braku jakiejkolwiek kontuzji i mam nadzieję pojawić się tutaj w kolejnej edycji. Serdecznie wszystkim polecam taki start - powiedział nam Maciej Majda, znany sądecki uczestnik zawodów biegowych.

W gronie startujących znalazł się również wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza. - Jestem ogromnie zadowolony. Wróciłem do biegania po kontuzji, miałem przebitą nogę, a dziś mój organizm zareagował bardzo pozytywnie i z tego się niezmiernie cieszę. Motywuje mnie to bardzo do dalszych treningów, kolejnych startów na różnego rodzaju dystansach. Oczywiście będę brał udział w następnych zawodach i dawał z siebie wszystko. Bieganie to świetna zabawa, namawiam wszystkich aby zaczął. Nie ma się czego obawiać, polecam - podsumował swój występ Michał Kądziołka.

Wśród biegaczy pojawili się też zawodnicy niepełnosprawni. Zwyciężył wózkarz Robert Wątor - paraolimpijczyk z Nowego Sącza. 

Organizatorzy zadbali również o to, aby w przerwach od poważnych emocji sportowych zadbać o zgromadzonych widzów. Na scenie odbywał się koncert zespołu "No Brothers", natomiast na placu przed ratuszem swoje umiejętności prezentowała również grupa akrobatyczna "Cheers NS", będąca młodzieżowym mistrzem polski w swojej dyscyplinie. Obie atrakcje cieszyły się sporym zainteresowaniem zebranych w rynku kibiców biegania, a także przypadkowych przechodniów.

Uczestnicy zadedykowali swój start Tomaszowi Brzeskiemu, który uległ ciężkiemu urazowi głowy w wypadku  na nartach. Sportowiec przechodzi rehabilitację o powoli, acz systematycznie wraca do zdrowie. Tomasz osobiście pojawił się na mecie, dziękując za wsparcie. Samemu również symbolicznie wziął udział w biegu, pokonując ostatnią prostą do mety na wózku inwalidzkim w asyście rodziny. Za ten wyczyn prócz licznych braw, został również nagrodzony pamiątkowym medalem. Tomasz dopingował też swoją córkę, która dołączyła do biegaczy. 

Minutą ciszy uczczono zmarłych w tym roku sądeckich dziennikarzy, w tym Henryka Szewczyka - wieloletniego redaktora naszego partnerskiego portalu Sądeczanin.info.

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce