Bieg Piwniczanki przekracza granice i nagradza wytrwałych

 

Bieg Piwniczanki przekracza granice i nagradza wytrwałych


Opublikowane w pon., 04/06/2018 - 12:01

Piwniczna-Zdrój znów mówi „rusz się” i zaprasza na 7. Bieg i Marsz Piwnicznianki. Zmagania toczyć będą się w ramach Grand Prix Małopolski. Już można się zapisywać.

W tym roku na uczestników imprezy czeka zmiana trasy. Start i meta zawodów przenosi się z rynku na stadion miejscowego klubu sportowego Ogniwo. Do pokonania będzie 9 km. W okolicach półmetka biegacze zawitają Słowację, do Mniszka nad Popradem. Jeszcze do 2007 roku znajdowało się tam piesze przejście graniczne.

– Tegoroczna impreza zbiega się jubileuszem 670-lecia nadania praw miejskich. Z tej okazji wszystkie wydarzenia plenerowe odbywające się w mieście zostały przeniesione z rynku na stadion. Tam jest więcej przestrzeni i lepsza baza logistyczna. To też spowodowało zmianę trasy, ale dalej podążamy doliną Popradu – mówi Marian Dobosz, dyrektor imprezy.

– Będziemy biegli ciekawą alejką wzdłuż drzew, co powinno przynieść trochę ulgi uczestnikom. Impreza rozgrywana jest w środku lata i bywa tu gorąco. Na ok 5. kilometrze zahaczymy o miejscowość Mniszek. Przez Słowację biegniemy przez ok. 1 km.

– Mamy też w ofercie krótszą trasę, dla którzy zaczynają biegać, lub chcą się przejść z kijkami – zachęca organizator.

Zapisy do imprezy ruszyły w Dzień Dziecka. Drogą internetową można się zgłaszać do 20 lipca. Opłata startowa wynosi 30 zł i 50 zł po 15 lipca. Limit uczestników wynosi 200 osób.

- Na pewno środek wakacji to trudny okres, ale liczymy na wiernych uczestników. W tym roku razem z jednym z partnerów chcemy nagrodzić tych, którzy brali udział we wszystkich edycjach biegu. Takich osób jest dziewięć, m.in. małżeństwo z... Malborka Przyjeżdżają tu na wakacje i łączą wypoczynek ze startem. Mamy nadzieje, że będzie takich osób, które aktywnie będą chciały spędzić wolny czas będzie więcej – zachęca Marian Dobosz.

7. Bieg i Marsz Piwnicznianki odbędzie się 22 lipca. Start o godzinie 10:00. Biuro zawodów znajdować będzie się w hali sportowej.

W ramach imprezy odbędzie się też Mały Bieg i Marsz na dystansie 3,7 km oraz zmagania dla dzieci. Nie zabraknie też atrakcji dla kijkarzy, którzy rywalizować będą w ramach Mistrzostwa Ziemi Sądeckiej w Nordic Walking.

Rok temu w Piwnicznej wygrywali Tomasz Pociecha (30:32) oraz Regina Kulka (37:06). Bieg główny ukończyło 135 osób. W całej imprezy bawiło się 213 osób.

7. Bieg i Marsz Piwniczanki w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce