Małopolska biega - Biegaj w wakacje. Trenują w Piwnicznej-Zdroju

 

Małopolska biega - Biegaj w wakacje. Trenują w Piwnicznej-Zdroju


Opublikowane w czw., 24/07/2014 - 09:12

Trening czyni mistrza - słowa te pasują do młodych biegaczy biorących udział w projekcie „Małopolska biega –biegaj w wakacje”, zainicjowanego przez Fundację Festiwal Biegów przy wsparciu woj. małopolskiego. Treningi realizowane są w 4 miejscowościach, a my ostatnio odwiedziliśmy zajęcia młodzieży z Piwniczna-Zdrój. 

Zbliżają się powoli do połowy zajęć, gdzie daje się zauważyć znaczny wzrost kondycji oraz wytrzymałości. Najmłodszą uczestniczką projektu jest 10-letnia Martyna Tomasiak ze Szkoły Podstawowej w Piwnicznej-Zdroju, która już w ciągu roku szkolnego odnosiła sukcesy biorąc udział w zawodach sportowych. - Jest zwyciężczynią I Nadpopradzkiego Eko Biegu, który organizowaliśmy wraz z Fundacją Festiwal Biegów 1 czerwca br. w Piwnicznej-Zdroju. Podczas treningów niczym nie odstępuje od swoich starszych kolegów – chwali młodą biegaczkę Jolanta Jochymek koordynator projektu w Piwnicznej-Zdroju. 

Wtorkowe zajęcia trener Paweł Marszałek jak zwykle rozpoczął od krótkiego wprowadzenia w tematykę , w skrócie nakreślił ich przebieg. Następnie wszyscy udali się na ulicę Gąsiorowskiego, gdzie odbyli intensywną rozgrzewkę - ćwiczenia skocznościowe, siłowe, rozciągające. Prowadzący jak zwykle starał się wykorzystać do zajęć wszystko co stworzyła natura. Młodzież dobrała się w pary i poszczególne ćwiczenia wykonywała w dwójkach. Główna część treningu to bieg na dystansie w seriach. Po każdym przebiegnięciu biegacze mierzyli tętno. Po odpoczynku i zregenerowaniu sił, trener zorganizował mini zawody na dystansie 10 metrów. 

- Tak wciągnęła ich rywalizacja, że co rusz chcieli pobijać „życiówki”. Zajęcia odbyły się w pięknej okolicy nad rzeką Poprad, poprzednie na alejkach góry Kicarz. Piwniczna posiada wiele wspaniałych tras biegowych, dobrze przygotowanych. Może swoją postawą zarazimy piwniczańską młodzież do biegania. W czwartek spotykamy się jak zwykle o godzinie 9.00 koło szkoły. Mamy już chłopaków z Gimnazjum im. Św. Rodziny z Nazaretu w Krakowie. Może i Państwo do nas dołączą? – zachęca Jochymek. 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

 

 

 

 

 

RSZ

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce