Zobacz trasy 3. Biegu Sądeczan. Dodatkowe nagrody!

 

Zobacz trasy 3. Biegu Sądeczan. Dodatkowe nagrody!


Opublikowane w śr., 30/03/2016 - 16:46

Tego lata znów biegamy w Starym Sączu. Ponownie w ramach święta lokalnej społeczności - Zjazdu Sądeczan. Przygotowaliśmy szereg nowości - najważniejsze to zmiana terminu, dystansu oraz formuły rywalizacji. Zapisy już trwają! 

3. Bieg Sądeczan wystartuje 12 czerwca. Wcześniej biegaliśmy w sierpniu. Zmiana terminu podyktowana jest podwyższeniem komfortu uczestników, dotyczącego choćby spodziewanej temperatury powietrza, a także bezpośrednio formułą rywalizacji. 

Bieg Sądeczan w swojej trzeciej edycji to tak naprawdę trzy biegi w jednym. Pobiegniemy trzykrotnie - na 5, 6 i 10 km , co w sumie złoży się na dystans półmaratonu. Pierwsza, najkrótsza seria rozpocznie się o godz. 9:00, kolejne o 13:00 i 15:00 (nowe godziny startu) Limity na pokonanie poszczególnych dystansów to 35', 50' oraz 1h30'. 

Zwyciężą Ci, którzy uzyskają najlepszy łączny czas we wszystkich trzech startach. Biegacze, którzy nie ukończą poszczególnych serii odpadną z rywalizacji w biegu głównym, ale będą mogli podejść do kolejnego startu i walczyć o medal uczestnika imprezy. 

Pobiegniemy po 5-kilometrowej pętli (trasa bez atestu), wytyczonej na terenach przyległych do Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu. Bezpośrednio przy ośrodku zlokalizowana będzie strefa startu/mety. Nawierzchnia urozmaicona, z kostką, asfaltem i trawą. Profil trasy jest łagodny, z minimalnym przewyższeniem (kliknij w grafikę by powiększyć)

                                       5 km                                           6 km                                         10 km

   

Rywalizować będziemy w kategoriach open kobiet i mężczyzn, kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn (18-29, 30-39, 40-49, 50+ lat) oraz kategorii specjalnej: Najlepszy Biegacz z Małopolski. Zapewniamy elektroniczny pomiar czasu. 

Rozegramy też biegi dzieci na dystansie ok. 300m - zapisy w biurze zawodów.

Czekają atrakcyjne nagrody finansowe. W kategoriach open nagrodzimy 10 najlepszych biegaczy, a zwycięzcy wyjadą ze Starego Sącza z czekami na 1000 zł. W kategoriach wiekowych uhonorujemy po pięcioro najlepszych biegaczy - zwycięzcy otrzymają po 500 zł. Do biegaczy trafią także nagrody rzeczowe. - Wszystkie osoby, które ukończą co najmniej 1 serię mają szansę na nagrodę rzeczową. Szczegóły na miejscu. 

Pula nagród imprezy to 25 000 zł.

Do 3. Biegu Sądeczan zapraszamy wyłącznie osoby pełnoletnie (weryfikacja w dniu startu). Wpisowe to tylko 10 zł!. Dla wszystkich uczestników imprezy mamy pamiątkowe medale - aby zdobyć krążek należy ukończyć przynajmniej jedną z serii.

Zapisy do biegu już trwają. Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie przez Internet, do 10 czerwca do godz. 9:00 włącznie. Opłatę startową należy wnosić przelewem. Liczba numerów startowych dostępnych w dniu startu w Biurze Zawodów ograniczona do 100 - kto pierwszy ten lepszy.   

3. Bieg Sądeczan w ostatniej serii - 10 km - zaliczany będzie do klasyfikacji Grand Prix Małopolski w sezonie 2016. Szczegóły cyklu - TUTAJ.  

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się o godz. 17:00.

3. Bieg Sądeczan wpisuje się ponownie w program Zjazdu Sądeczan, dorocznego spotkania mieszkańców - obecnych i byłych - Sądecczyzny. Wydarzenie powołało do życia w w 2013 roku Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”, a w tym roku odbędzie się jego trzecia edycja. Zjazd Sądeczan to wyjątkowe wydarzenie dla lokalnej społeczności, lokalne święto, gromadzące całe familie od lat osiadłe na Sądecczyźnie i rozrzucone po całym świecie, przybywające w rodzinne strony z tej okazji. Zjazd jest wyrazem lokalnego patriotyzmu i tożsamości, ale też troski o społeczny i kulturowy rozwój Ziemi Sądeckiej. Także w obszarze sportu, dlatego do uczestnictwa w 3. Biegu Sądeczan najmocniej zachęcamy mieszkańców regionu. 

Szczegółowe informacje o 3. Biegu Sądeczan znajdziecie w naszym KALENDARZU IMPREZ (w tym niezbędne oświadczenia)

Rejestracja:

Polecamy i zapraszamy!

Zespół Fundacji "Festiwal Biegów"

fot. Bartlomiej Trela / www.PokonajAstme.pl


Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce