Sarah woli biegać

Sarah woli biegać


Rok: 2013
Reżyser: Chloé Robichaud
Gatunek: Dramat

Jak bardzo można uzależnić się od biegania? Jak bardzo można podporządkować mu swoje życie? Przekonacie się po obejrzeniu filmu "Sara woli biegać" kanadyjskiej reżyserki Chloe Robichard.

Bohaterka dramatu ma 20 lat. Jest cichą, drobną, atrakcyjną kobietą, a przy tym utalentowaną biegaczką na średnich dystansach. Właściwie nic poza bieganiem dla niej nie istnieje. Nie ma ani przyjaciół, ani chłopaka. Kocha tylko swój biegowy sprzęt i pokonywane kilometry. Wkrótce jej życie ma się jednak zmienić.

Sarah (w tej roli Sophie Desmarais) dostaje zaproszenie do najlepszego programu dla lekkoatletów. Ale musi wyjechać z rodzinnego domu. Matka nie uważa jednak tego za dobry pomysł i nie chce pomóc córce finansowo, ani w żaden inny sposób. Ale dziewczyna chce tylko biegać?

"Słodko-gorzka opowieść o biegu ku dorosłości, który nie obywa się bez potknięć" - czytamy na stronie stołecznej imprezy w zapowiedzi kanadyjskiego filmu, który swoją premierę miał podczas tegorocznego Festiwalu w Cannes w sekcji Un Certain Regard.

Trailer:

Tekst promujący: 
Jak bardzo można uzależnić się od biegania? Jak bardzo można podporządkować mu swoje życie? Przekonacie się po obejrzeniu filmu ?Sara woli biegać? kanadyjskiej reżyserki Chloe Robichard.
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce