I Bieg Kresowy w Bystrzycy

 

I Bieg Kresowy w Bystrzycy


Opublikowane w wt., 16/06/2015 - 14:08

Termin imprezy: 30.05.2015


Liczba uczestników: 215 osób


Nagrody: 

  • rzeczowe - puchary dla najlepszych, w pakiecie startowym koszulka techniczna, posiłek regeneracyjny (woda, bułka, grochówka, żel energetyczny)

Organizatorzy i partnerzy:

  • Stowarzyszenie Pokolenia I Moja Bystrzyca
  • Nadleśnictwo Oława, Gmina Wiejska Oława

Liczba wolontariuszy: 55


Strona internetowa: www.biegkresowy.pl


Bieg wpisywał się w odbywający się 30 maja we Wrocławiu KONCERT KRESOWY w ramach akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA. Celem biegu jest pamięć o dziedzictwie kresowym i o Polakach na wschodzie, promowanie doskonałej formy aktywności fizycznej i biegania, pokazywanie piękna otaczającej przyrody. Wolontariusze biegu od 3 lat wyjeżdżają na kresy i pracują na polskich nekropoliach. 

Zawodnicy mieli do pokonania 10-kilometrową trasę w niezwykle urokliwych lasach Nadleśnictwa Oława, prowadzoną przez rezerwaty przyrody Ryczyn i Kanigóra. Na biegaczy w lesie czekała młodzież z wodą (w sumie 2 punkty) a wśród nich dama w średniowiecznych szatach z grodu ryczyńskiego. Trasa dość trudna - na ostatnim fragmencie podbieg - ale i przyjemna z uwagi na specyficzny leśny mikroklimat. Powracających z trasy biegaczy dekorowali w odświętnych strojach leśnicy, akcentując 70-lecie Lasów Państwowych na Dolnym Śląsku.

W ramach imprezy odbył się również bieg małego kresowiaka, w którym biegło 50 uczestników w wieku od 3 do 9 lat. Każde dziecko otrzymało medal i słodki upominek.

Helena Masło, organizator

Nasz bieg zasługuje na wyróżnienie "Biegowego Wydarzenia Roku", bo odbył się po raz pierwszy i od razu zyskał sympatyków i mnóstwo deklaracji chęci uczestniczenia w kolejnej edycji. Był świetnie zorganizowany, wyzwolił lokalny potencjał. Charakteryzowała go rodzinna atmosfera i kresowa gościnność. Cel biegu jest niezwykle szlachetny i ważny, i doceniony przez uczestników. Bieg połączył ludzi, którzy kochają kresy, sport i przyrodę.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce