Bieg im. Asi Kenig w Sławsku

 

Bieg im. Asi Kenig w Sławsku


Opublikowane w wt., 21/06/2016 - 09:06

Charakterystyka:

Misją i przesłaniem   Biegu im. Asi Kenig było  przede wszystkim uczczenie pamięci byłej uczennicy i koleżanki Asi Kenig, która zginęła tragicznie w wypadku samochodowym. Organizatorzy zwracają także szczególną uwagę na zasady bezpiecznego poruszania się po drogach dzieci i młodzieży oraz uczulić na  prawidłowe zachowania się w ruchu komunikacyjnym. 

- Pamiętamy Asię jako osobę niezwykle otwartą, aktywną, biorącą  udział w akcjach charytatywnych, należącą do Drużyny Szpiku, PCK, ZHP, OSP, Stowarzyszenia Katolickiego. Uczestniczyła w różnego rodzaju imprezach biegowych: "Biegu  Mikołajkowym" w Jarosławcu, 12 mostów w Sławnie, "Święców”- Sławsko – Sławno", "Biegu po plaży”, wokół jeziora w Korzybiu. Była także tancerką w zepole tańca współczesnego "Nastolatki”, zatem przejawiała zdolności organizacyjne i artystyczne - piszą organizatorzy.

Organizując bieg mieliśmy na celu pokazanie, że warto w myśl tak szlachetnej idei organizować tego typu imprezy biegowe, by mogła w tym przedsięwzięciu wziąć udział jak największa rzesza miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Po dynamicznej i radosnej rozgrzewce rozegrano biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 po 1000m dla poszczególnych roczników. Każdy zawodnik biegu i marszu otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi puchary i dyplomy. 

Bieg główny przebiegał na trasie Sławsko-Radosław-Sławsko i liczył ok.10 km, a marsz nordic walking na dystansie 5 km. W sportowych zmaganiach udział wzięło łącznie 259 zawodników. 

Wydarzeniu sportowemu towarzyszył piknik rodzinny, podczas którego można było zwiedzić stoisko Drużyny Szpiku, wpisać się do pamiątkowej Kroniki biegu oraz wysłuchać prelekcji policjanta na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. 

Zorganizowano również pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz loterię fantową dla najmłodszych zawodników uczestniczących w biegu- Przedszkolaków. Na mini scenie zaprezentowała się Grupa taneczna "Euforia" i wokalistki z Zespołu Szkół w Sławsku oraz Zespół taneczny "Iskierki" działający przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie. 

Dla najmłodszych uczestników przygotowano dmuchaną zebrę, która stała się dodatkową atrakcją naszej imprezy biegowej. Uczestnikom i kibicom zaserwowano ciepły poczęstunek - smaczny bigos, wspaniałe wypieki i ciasta oraz ciepłe napoje - informują organizatorzy.

Termin: 23.04.2016 r.


Liczba uczestników: 259 osób (w tym dzieci)


Nagrody: 3500 zł


Partnerzy: Beata Gofryk, Beata Wachholz

  • Patronat Honorowy - Wójt Gminy Sławno, Marszałek Zachodniopomorski, Zachodniopomorski Kurator Oświaty
  • Patronat Medialny - „Głos Koszaliński”, Dziennik Bałtycki”, "Obserwator Lokalny”, "Radio „Koszalin” 
  • Urząd Gminy i Rada Gminy Sławno, Rada Sołecka Sławsko, Tokary, Radosław, Rada Rodziców ZS Sławsko, Stowarzyszenie,, Moja Wieś Sławsko”, ,, Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich”, Stowarzyszenie "Moje najpiękniejsze miejsce na ziemi...Tokary", OSP Sławsko

Liczba wolontariuszy: 50 osób


Strona internetowa: www.gminaslawno.pl


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Impreza biegowa ze względu na swoje specyficzne przesłanie zasługuje na uznanie i wyróżnienie, ponieważ zrzesza wokół organizatorów  bardzo wielu wolontariuszy oraz biegaczy, którym tego typu imprezy uświadamiają konieczność zwracania uwagi na wartość, jakim jest ludzkie życie,  że warto przeżyć je bezpiecznie, z tego też powodu podczas imprezy biegowej edukujemy na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI88 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce