Bieg o Kwitnący Kalosz Sołtyski w Mszanie

 

Bieg o Kwitnący Kalosz Sołtyski w Mszanie


Opublikowane w pon., 06/06/2016 - 15:16

Charakterystyka:

Mszana jest małą (ok. 300 mieszkańców) połemkowską i popegeerowską wsią, położoną w obszarze prawnie chronionym „Natura 2000” w Beskidzie Niskim. Sąsiaduje z Magurskim Parkiem Narodowym i Jaśliskim Parkiem Krajobrazowym. Piękno jej położenia, ekologiczne warunki życia, spokój i cisza są warte promocji i pokazania jej. Bieg jest pomyślany, jako impreza rekreacyjno-sportowo-rozrywkowa, dla ludzi lubiących biegać i chodzić z kijkami oraz członków ich rodzin. Służy temu urozmaicona i przepiękna trasa z różnorodnymi widokami. 

Bieg na bazie koła, czyi start i meta są w tym samym miejscu. Trasa biegnie różnymi rodzajami nawierzchni: początek i koniec asfaltem, szutrową drogą leśną, ścieżką turystyczną przez las, ścieżkami przez łąki. Po drodze są 3 strumyki do przeskoczenia. Atrakcją jest zapierający dech w piersiach widok, po wybiegnięciu z lasu. 

Bieg ma dwa punkty żywieniowe: jeden tradycyjny z napojami i bananami, drugi bardziej rozrywkowy, oferujący szaszłyki, owoce, napoje aktywizujące dla dorosłych oraz materac do poleżenia i prostownik do ładownia energii. Punkt ten co roku obsługują różne postacie. W 2015 r. roku był to Papa Smerf ze Smerfetką a na przykład rok wcześniej indiański wódz ze swoją squaw. 

Na zakończenie biegu uczestnicy ustawiają się w kolejce po „najlepsze pierogi ruskie świata”, przygotowane przez mieszkanki wsi. Pakiety startowe dla uczestników zawierają oprócz zapewnionych regulaminem: koszulki, medalu i certyfikatu, również sporo różnych gadżetów: trybuszony, płyty, mapy terenu, książki, foldery, świeczniki, smycze, breloczki itp.  

Marzeniem organizatorów jest by impreza stała się również imprezą towarzyską i rodzinną, czemu ma służyć oferta skierowana do członków rodzin biegaczy i ich dzieci, takie jak: obecność plastyczki  organizującej dzieciom różnego rodzaju zabawy i zajęcia, festyn po zakończeniu biegu z losowaniem prezencików dla biegaczy, występy zespołów i zabawa taneczna pod gołym niebem. Czynne są kiermasze i sklepiki, oferujące lokalne produkty (na przykład kozie sery, rękodzieło). 

Te starania owocują tym, że zdecydowana większość biegaczy zostaje na popołudniowej imprezie i bawi się z nami do wieczora. Część biegaczy zapisuje się kilka miesięcy przed biegiem i rezerwuje sobie noclegi dla swoich rodzin i przyjaciół, spędzając z ten sposób fajny weekend. W 3. Biegu o Kwitnący Kalosz Sołtyski po raz pierwszy w historii udział wziął Burmistrz Dukli jako biegacz (a potem, jeszcze w krótkich spodenkach wręczył nagrodę zwycięzcy biegu – swojemu koledze z trasy). 

Termin: 5.9.2015 r.

Liczba uczestników: 148 (w tym dzieci)

Parnterzy:

  • Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Karpackiej „KARPATKA”, Sołtys Wsi Mszana
  • Gmina Dukla, MOSiR Dukla, Przedsiębiorstwo Produkcji Materiałów Drogowych w Rzeszowie, Nadleśnictwo Dukla, Zakład Mięsny „Jasiołka”, Rodzinne Gospodarstwo Ekologiczne „Figa” Mszana, PASS POL Sanok, Agroturystyka „Pod Chyrową” w Chyrowej, Agroturystyka „EJ” Mszana, Agroturystyka „Stara Szkoła” Mszana, Agroturystyka „Bez Barier” Mszana, Chyrowa-Ski, Restauracja Dominico w Tylawie.

Nagrody: 3 000 zł


Liczba wolontariuszy: 37


Strona imprezy: http://mszana.dukla.pl/


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Dlaczego Nasza impreza powinna otrzymać wyróżnienie Biegowego Wydarzenia Roku? Bo jest bardzo fajna, ma duszę i jest lubiana przez biegaczy, o czym świadczy fakt, że biegacze wracają, zabierając ze sobą coraz to nowych uczestników. 


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI80 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce