Bieg Powstania Styczniowego w Kucharach

 

Bieg Powstania Styczniowego w Kucharach


Opublikowane w wt., 31/05/2016 - 10:29

 


Termin: 24.1.2016


Liczba uczestników: 120 osób 


Nagrody: medale i rzeczowe


Partnerzy: Urzędy Gminy Sochocim, Janiec, Nowe Miasto, Urzad Miasta Płońsk, Starostwo Powiatowe w Płońsku, OSP Sochocin, Janiec, Idzikowice, Nowe Miasto, Nadleśnictwo Płońsk, Towarzystwo Ludowe Sona, Parafia Rzymskokatolicka PW. Św. Zygmunta w Królewie, Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej im. Płk. Dyr. Mariana 


Strona wydarzenia: www.facebook.com/BiegPowstaniaStyczniowego


Bieg Powstania Styczniowego w Kucharach to wydarzenie zainicjowane rok temu przez Szymona Cichockiego zgromadziło w jego rodzinnej miejscowości nie tylko zwolenników aktywnego spędzania czasu, także rodziny, okolicznych mieszkańców i osoby chcące wesprzeć charytatywny cel. A cel był wyjątkowy, wszystkie środki zgromadzone za sprawą sprzedaży pakietów startowych oraz te zebrane w przez wolontariuszy w trakcie kwesty do puszek zostaną przekazane na rehabilitację Marii Kozłowskiej, mieszkanki Królewa.

Imprezę zorganizował Płoński Odział Rejonowy PCK wraz z Radnym Powiatu Płońskiego Leonardem Milewskim oraz z przedstawicielami okolicznych Samorządów, Nadleśnictwa Płońsk, Ochotniczą Strażą Pożarną 

Swoją obecnością uświetnili imprezę przedstawiciele władz samorządowych i organizacji a wśród nich wicestarosta płoński – Anna Dumińska-Kierska, wójt gminy Nowe Miasto – Sławomir Zalewski, wójt gminy Płońsk – Aleksander Jarosławski i wielu innych. Ks. Witold Zembrzuski z parafii w Królewie pobłogosławił zebranych wygłaszając przy tym piękną przemowę. Pojawiła się również sama Marysia w towarzystwie rodziny. Stawki dopełnili biegacze, nie tylko lokalni, gdyż bieg nabrał rozmachu a wieść o nim dotarła do odległych miast.

Kilka minut po godzinie 13. biegacze wyruszyli na zmagania z trudną, ośnieżoną trasą. Część wybrała krótszy dystans 4,2 kilometra (minimaraton), większość jednak pobiegła na dystansie 10 kilometrów. Kilka minut później wystartowali zawodnicy Nordic Walking. Dla nikogo nie było zaskoczeniem, że większość czołowych miejsc zajęły znane wszystkim osoby z Klubu Biegacza im. Piotra Sękowskiego w Płońsku. Większość osób potraktowała bieganie i maszerowanie czysto rekreacyjnie chcąc wspomóc szczytny cel i jednocześnie upamiętnić bohaterów Powstania Styczniowego.

Na mecie zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz symbole Powstania Styczniowego – kotyliony
wykonane przez dzieci z okolicznych szkół.

W okolicy startu i mety, czyli w tak zwanym miasteczku biegowym było mnóstwo atrakcji zarówno dla biegaczy jak i innych uczestników wydarzenia. Każdy mógł korzystać z dobrodziejstw w postaci wojskowej grochówki, kawy, herbaty i wspaniałych ciast. Była także możliwość ogrzania się przy ognisku z jednoczesnym pieczeniem kiełbasek. Muzyka rozbrzmiewała na całą okolicę i prowokowała do tańca w rytm chrupiącego pod nogami śniegu. Odbywały się także promujące aktywny styl życia konkursy z nagrodami od sponsorów, wygrać można było karnety na siłownię, ciekawe albumy, a także gadżety, min. ufundowane przez Gminę Sochocin kamizelki odblaskowe- rzecz bardzo przydatna biegaczom.

Każdy z uczestników liczy na kolejne edycje Biegu. Taka charytatywna inicjatywa pokazuje wszystkim, że
warto jest pomagać i można to robić w prosty sposób czerpiąc z tego ogromną przyjemność

źródło: "Extra Płońsk"


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI77 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce