Półmaraton Ślężański w Sobótce - 21.03.2015

 

Półmaraton Ślężański w Sobótce - 21.03.2015


Opublikowane w pt., 29/01/2016 - 16:01

Charakterystyka:

Jeden z najbardziej wymagających półmaratonów w Polsce, okalający górę Ślężę (Różnica wysokości między najniższym i najwyższym punktem trasy – 208m). Organizowany przez biegaczy dla biegaczy, dla "maksymalnej satysfakcji z przyjazdu do Sobótki i uczestnictwa w imprezie".


Termin: 21.03.2015


Liczba uczestników: 3777 osób


Nagrody: 52 000 zł


Partnerzy: 

  • KB Sobótka, SOKSiR Sobótka
  • PKO BP, Bonart, SKSM, TMT, New Balance

Liczba wolontariuszy: 150 osób


Strona imprezy: www.polmaratonslezanski.pl


Tak do głosowania zachęcają organizatorzy: 

Zorganizowany w 2015 roku po raz ósmy, nasz bieg ma niezwykle malowniczą, atestowaną, oznaczoną na wszystkich km trasę dookoła góry Ślęża ze startem w Rynku i metą w oddalonym o ok. 600m od startu kompleksie hali sportowej Gimnazjum Gminnego w Sobótce. Koncepcję tej trasy opracowali biegacze z Sobótki – Antoni Stankiewicz i Henryk Załęski. Trasa nie jest łatwa ale daje dużą satysfakcję z jej przebiegnięcia. Najtrudniejszy podbieg na Przełęcz Tąpadła jest między 7. a 9. km. Długość wszystkich podbiegów – 9,3 km. Różnica wysokości między najniższym i najwyższym punktem trasy – ok. 200m. 

Standardem jest zapewnienie maksymalnego komfortu uczestnikom. Jest to bezproblemowe i bezpieczne zaparkowanie samochodów przyjezdnych, bezkolejkowa obsługa w biurze zawodów, masaże i posiłek bez czekania. Tradycyjnie nad trasą wykorzystywany jest helikopter lub samolot. Klasyfikacje w kategoriach wiekowych co 5 lat obejmują K80 i M80. Co roku gościmy niezwykłych ludzi sportu. Ostatnio był to dwukrotny Mistrz Olimpijski w maratonie Niemiec Waldemar Cierpinski. Wielokrotnie startuje Starosta Powiatu Świdnickiego - Zygmunt Worsa. Od początku spikerem jest bardzo popularny Roman Toboła. Angażujemy oddział historycznych żołnierzy z armatą do salwy na starcie. Zapewniamy pacemakerów oraz przedszkole dla dzieci uczestników. 

Jako pierwsi w Polsce stosujemy nowoczesne numery startowe z chipami RFiD z pełną personalizacją obejmująca możliwość wydrukowania na numerze zdjęcia!

Prowadzimy klasyfikację „Wierni Ślężanie” - osób, które ukończyły wszystkie półmaratony. Od wielu lat nagradzamy OPEN w kategoriach nagrodami pieniężnymi przelewanymi na konta bankowe. W tym roku nagrody pieniężne miały wartosc ponad 35 tys. zł. Wyniki biegu publikowane są natychmiast on-line w internecie.

Dlaczego warto na Nas zagłosować? 

Jest to bieg organizowany przez biegaczy dla biegaczy. Komfort, satysfakcja i przyjazna atmosfera dla uczestników są najważniejsze! 

Bardzo sprawna organizacja zapewnia załatwianie wszystkich spraw bardzo szybko i bezkolejkowo. Niezwykła, niełatwa trasa daje wielką satysfakcję z przebiegnięcia. Od samego początku bieg jest liderem innowacji organizacyjnych i niestandardowych rozwiązań. To w Sobótce po raz pierwszy w Polsce zastosowano numery z chipami RFID, sms-y z międzyczasami z prognozą wyniku na mecie, a ostatnio plansze z wynikiem na pamiątkę lub do zdjęcia oraz możliwość wgrania swojego zdjęcia do certyfikatów generowanych systemowo.

Organizujemy treningi z pacemekarami na trasie półmaratonu. Zapewniamy przedszkole dla dzieci uczestników. 

Impreza jest fenomenem pod względem ilości startujących (ok. 4000) do ilości mieszkańców Sobótki (ok. 5000).

Od samego początku co roku bieg jest nagradzany. Wielokrotnie uzyskał wyróżnienie „Złoty Bieg” portalu MaratonyPolskie.pl


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI52 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce