RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem 2016!

 

RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem 2016!


Opublikowane w śr., 08/06/2016 - 20:15

 


Charakterystyka:

„RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem! 2016” to impreza sportowa, która swój debiut miała w 2012 roku, a już osiągnęła duży prestiż i uznanie w środowisku biegaczy, o czym świadczy rokroczny wzrost frekwencji! Piąta edycja RUN TORUŃ odbyła się 30 kwietnia 2016 r. na terenie Torunia i łącznie na 3 dystansach wystartowało niemal 2600 uczestników. 

Pozytywne opinie na forach, rekomendacje z ust zeszłorocznych uczestników biegu, świadczą o gwarancji wysokiego poziomu sportowego tego eventu. Hasło przewodnie wydarzenia to „Zwiedzaj ze Zdrowiem!”. Otóż, przy tworzeniu trasy organizatorzy za cel postawili sobie pokazanie największych atutów turystycznych miasta, a zwłaszcza walorów architektonicznych. Trasa biegu wiedzie przez największe perełki miasta m.in. pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, Bulwar Filadelfijski, Przedmieście Bydgoskie. Co więcej, biegaczom na trasie towarzyszy przewodnik turystyczny, który podczas biegu opowiada o bogatej historii miasta. 

Dodatkową atrakcją eventu jest wyjątkowy medal stanowiący płaskorzeźbę gotyckich obiektów miasta. W 2012 roku każdy uczestnik, który przekroczył linię mety otrzymał medal przedstawiający Krzywą Wieżę, w 2013 roku Dom Kopernika, z kolei w 2014 roku Ratusz Staromiejski, w 2015 roku Pomnik Flisaka, a w 2016 roku Anioła Toruńskiego. Warto zaznaczyć, że to sami biegacze wybierają obiekt na medal. Od 2015 roku bieg rozgrywany jest na dwóch dystansach: 5 km (Bieg dla Każdego) i 10 km (Bieg Główny). Odbywają się także biegi dla dzieci i młodzieży.


Termin: 30.4.2016


Liczba uczestników: 2516 (w tym dzieci)


Nagrody: 12 900 zł
  
Partnerzy:

  • Stowarzyszenie Run To Run
  • Gmina Miasto Toruń, Urząd Marszałkowski Woj. Kuj-Pom, STS Timing, Centrum Handlowo-Rozrywkowe PLAZA, Sports Direct, Supermarket STOKROTKA, Frauenthal Automotive Sp. z o.o., ARRIVA RP Sp. z o.o., CPP Toruń Pacific Sp. z o.o., Run Center, Cukiernia SOWA, Piekarnia PIEKUŚ, Wody Mineralne Ostromecko, Auto Andreas, Punkt TV, Kartel Press S.A., Twarde Pierniki S.A., Fitness Jatomi PURE , Osteoclinic, TEB Edukacja, Dobre Życie Marcin Borowski, Bella Line Wellness Centrum, Hotel Mercure, Cross Fit, ZwiedzanieTorunia.pl, Dom Legend Toruńskich

Liczba wolontariuszy: 200 osób


Strona imprezy: www.run-torun.pl 


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania:

Wyjątkowa impreza biegowa

Podczas wydarzenia zawsze panuje niepowtarzalny klimat dzięki połączeniu biegu nie tylko z aspektem zdrowotnym (krótki dystans – 5 i 10 km każdy jest w stanie pokonać w limicie 1 h i 45 min, nawet podczas marszobiegu), ale i turystycznym (aktywnym zwiedzaniem miasta).

Zwiedzaj ze Zdrowiem

Hasło przewodnie wydarzenia to „Zwiedzaj ze Zdrowiem!”. Przy tworzeniu trasy organizatorzy za cel postawili sobie pokazanie największych atutów turystycznych miasta, a zwłaszcza walorów architektonicznych. Trasa biegu wiedzie przez największe perełki miasta m.in. pomnik Mikołaja Kopernika, Ratusz Staromiejski, Krzywą Wieżę, Bulwar Filadelfijski, jak również odrestaurowaną Ulicę Mickiewicza. Co więcej, biegaczom towarzyszy przewodnik turystyczny, który podczas biegu opowiada o bogatej historii miasta. Bezpłatne zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem turystycznym w przeddzień imprezy

Rokrocznie wzrastająca frekwencja

Pamiątkowy medal przedstawiający płaskorzeźbę gotyckich obiektów Torunia

Dodatkową atrakcją eventu jest wyjątkowy medal stanowiący płaskorzeźbę gotyckich obiektów Torunia. Finiszerzy wszystkich edycji toruńskiej dyszki mają już w swojej kolekcji medal przedstawiający Krzywą Wieżę, Dom Kopernika, Ratusz Staromiejski i Pomnik Flisaka. A jaki medal w 2016 roku zawisnął na szyjach uczestników RUN TORUŃ? To decyzja po raz kolejny została podjęta przez samych biegaczy.  Na medalu piątej edycji RUN TORUŃ był  Anioł Toruński!

Wspólne, bezpłatne treningi przygotowujące od RUN TORUŃ

Treningi Team Run Toruń to cykl 16-ctu spotkań przygotowujących do RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem! 2016. Od 4 stycznia 2016 roku po raz trzeci rozpoczęły się przygotowania kondycyjne do „toruńskiej dyszki i piątki”. Bezpłatne zajęcia sportowe skierowane był zarówno do zupełnie początkujących, jak i bardziej doświadczonych biegaczy! Wspólne treningi przygotowujące do startu w imprezie odbywa się w PONIEDZIAŁKI wieczorami (od 20:00), tak aby każdy po pracy i innych obowiązkach miał okazję do wspólnego biegania.

Zasadniczym celem spotkań, poza treningowym przygotowaniem uczestników do startu, była integracja lokalnego środowiska biegaczy, wspólna motywacja do wytężonej pracy, a także uświadomienie inicjującym swą przygodę z bieganiem osobom, że każdy jest w stanie przebiec dystans 5 i 10 kilometrów! Co więcej, na spotkaniach prowadzone były konkursy ze sportowymi nagrodami:)! Ponadto wszyscy uczestnicy spotkań, którzy nie byli zrzeszeni w żadnym klubie sportowym mogli reprezentować „Team Run Toruń” w klasyfikacji gwiazdozbiorów!

Dwa dystanse 5 i 10 km

Dystanse 5 i 10 km umożliwiają udział w zawodach nie tylko profesjonalnym biegaczom, ale całym rodzinom bez specjalnego przygotowania fizycznego. Obie trasy Run Toruń 2016 były płaskie, co znacznie ułatwiało osiąganie satysfakcjonujących rezultatów sportowych. Trasa na dystansie 10 km posiadała atest PZLA. 

Strefy czasowe

Uczestnicy Biegu Głównego (10 km) zobowiązani byli do zajęcia miejsca na starcie zgodnie z wyznaczoną strefą czasową określoną na podstawie zadeklarowanego w formularzy zgłoszeń wyniki sportowego osiągniętego w przeciągu ostatnich dwóch lat. Uniknęło przepychanki na starcie.

Biegi dla dzieci

Biegi dla dzieci to nowa inicjatywa wdrożona przez organizatorów od czwartej edycji toruńskiego eventu, mająca na celu propagowanie aktywności fizycznej od najmłodszych lat i całych rodzin. W wyścigach mogli wziąć udział zarówno maluchy, jak i dzieci w wieku szkolnym do 16-roku życia. Organizatorzy wyszczególnili aż 5 kategorii wiekowych, dla których wydzielone zostały inne dystanse – od 100 do 1500 m. Dla każdego młodego uczestnika na mecie czekał pamiątkowy medal, dyplom oraz pakiet żywnościowy, a także inne nagrody od partnerów.

Konkurs Kibica dla szkół

Konkurs pt. „Toruńska szkoła najlepiej dopingująca sportowców” już po raz trzeci towarzyszył naszej imprezie biegowej! Rywalizacja w kibicowaniu biegaczom przez młodzież została objęta Patronatem Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz włączona do całorocznego projektu „Kibicuj Fair Play”, w którym czynnie bierze udział ponad 30 toruńskich placówek. Dla uczniów zwycięskiej szkoły czekały atrakcyjne nagrody sportowe, a dla wszystkich kibicujących dzieci słodkie niespodzianki. Zadaniem uczniów było stworzenie niezwykłej atmosfery kibicowania. Żwawo dopingująca młodzież szkolna, szpaler klaszczących i głośno krzyczących kibiców spowodował, że biegacze zapominali o zmęczeniu i kilometry szybciej „uciekały”.

Akcja charytatywna + „Zostań potencjalnym dawcą szpiku”

W 2016 roku impreza RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem! miała większy niż dotychczas wymiar społeczny. W bieżącym roku podjęliśmy ponownie współpracę z Hospicjum Światło. Podczas naszej imprezy odbyła się zbiórka publiczna na rzecz tej instytucji. Poza tym przedstawiciele Hospicjum realizowali bezpłatne pomiary poziomu cukru i ciśnienia wśród biegaczy w dniu biegu!
Dodatkowo od tego roku podjęliśmy współpracę z Fundacją DKMS (Bazą Dawców Komórek Macierzystych Polska). Dzień przed biegiem w biurze zawodów oraz w dniu imprezy w miasteczku biegowym, można było zapisać się do bazy potencjalnych dawców.

ZUMBA, pokazy taneczne cheerleaderek, stanowisko Domu Legend Toruńskich

Aby umilić czas oczekiwania kibicom na biegaczy, na scenie przy mecie odbyły się pokazy tańca ZUMBY, a podczas dekoracji najszybszych zawodników pokazy taneczne cheerleaderek. Dodatkowo dla dzieci przygotowane były ciekawe stanowisko edukacyjne przygotowane przez Dom Legend Toruńskich oraz Dmuchane Zamki.

Klasyfikacja drużynowa – walka o tytuł Biegowego Układu Słonecznego

W klasyfikacji Gwiazdozbiorów mogły wziąć udział drużyny reprezentujące kluby sportowe, firmy, instytucje, inne zbiorowości, a także grupy zawodników startujące pod wspólnym szyldem. Gwiazdozbiór składał się z 4-6 osób, w tym co najmniej jednej przedstawicielki planety WENUS. Jeden zawodnik mógł reprezentować tylko jedną drużynę. Za wynik końcowy Gwiazdozbioru uznawało się sumę czterech najlepszych czasów osiągniętych przez jego zawodników (w tym minimum jednej kobiety). Wygrywał Gwiazdozbiór, którego suma 4 wymienionych czasów była najmniejsza. W przypadku, gdy bieg ukończyło mniej niż 4 zawodników. Trzy najlepsze Gwiazdozbiory otrzymały puchary. Najlepszy Gwiazdozbiór otrzyma tytuł BIEGOWEGO UKŁADU SŁONECZNEGO.


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI82 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce