Zimowy Maraton Bieszczadzki

 

Zimowy Maraton Bieszczadzki


Opublikowane w pon., 08/08/2016 - 12:49

Charakterystyka:

Zimowy Maraton Bieszczadzki to próba zmierzenia się̨ z Bieszczadami zimą. Trasa prowadzona jest w większości stokówkami. Wynika to głównie z warunków atmosferycznych ponieważ w tym okresie szlaki górskie są̨ często zasypane śniegiem i właściwie niemożliwe do przebycia.

Z uwagi na zimową̨ aurę - pomimo relatywnie niewielkich przewyższeń - trasa jest trudna. Dla amatorów krótszych dystansów odbywa się również bieg towarzyszący: Zimowa Bieszczadzka Dycha – 10 km – oraz seria biegów dla dzieci, ponadto biegacze w dystansu maratońskiego w czasie biegu mogą podjąć decyzję o skróceniu dystansu i ukończeniu biegu po 30 kilometrach – będąc sklasyfikowanym na dystansie 30 kilometrów. 

Trasa Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego wiedzie z centrum Cisnej, fragmentem Wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkiej w stronę Komańczy, od Żubraczego stokówką wokół masywu Hyrlatej, do Majdanu i dalej stokówką do Karczmy Brzeziniak w Przysłupie gdzie zlokalizowany jest demotywujący punkt odżywczy – to znaczy taki, na którym obsługa bardzo się stara aby biegacze nie biegli dalej – i powrót stokówką do Cisnej, meta zlokalizowana jest na terenie Ośrodka Wołosań w Cisnej.

Trasa Zimowej Bieszczadzkiej Dychy wiedzie z centrum Cisnej, fragmentem wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkiej w stronę̨ Komańczy do Majdanu i dalej stokówką do Cisnej. Meta biegu również zlokalizowana jest na terenie Ośrodka Wołosań. Na trasie zlokalizowany jest jeden punkt odżywczy – na 7. kilometrze. 

Zimowy Maraton Bieszczadzki 

Najmłodszy z „rzeźnickich” biegów w Bieszczadach. Przez wielu traktowany jako długie, bieszczadzkie wybieganie i sprawdzian formy przed sezonem a do tego w pięknych okolicznościach Bieszczadzkiej zimy, dla innych przetarcie przed Biegiem Rzeźnika. Bieg cieszy się uznaniem biegaczy czego odzwierciedleniem jest przyznana nagroda „Złota Kozica” za debiut organizacyjny w 2015 roku.

Niepowtarzalne przeżycia

Jest kilka aspektów imprezy, które trudno spotkać na innych biegach, a które nadają wyjątkowy charakter Zimowemu Maratonowi Bieszczadzkiemu. Szczególnie polecamy:

  • malowniczą trasę i możliwość odwiedzenia Bieszczadów zimą. 
  • bogaty pakiet startowy,
  • dobrze zaopatrzone punkty żywieniowe,
  • niepowtarzalną Rzeźnicką atmosferę,
  • koncert zespołu Wiewiórka na Drzewie po oficjalnym zakończeniu,
  • atrakcyjne nagrody.

Warto zmierzyć się z trasą i z bólem a przede wszystkim – ze swoimi słabościami. 

KAŻDY JEST RZEŹNIKIEM WŁASNEGO LOSU


Termin: 31.1.2016

Liczba uczestników: 661 osób

Nagrody: ok. 20 000 zł


Partnerzy:
Fundacja Bieg Rzeźnika
Hyundai, Squeezy, Lenko S.A, Marma Polskie Folie, Millenium Hall, Ursa Maior, Alma, TagHeuer, Nadleśnictwo Cisna, Clearex Sp. z.o.o, FAT, SM Ryki, CA Broker S.A, 12tri.pl, JacekBiega, Garmin, Ortotech, Województwo Podkarpackie, Coca Cola, Kropla Beskidu, Powerade, Burn, ZM Duda, Posmakuj.pl, HiGeen, Regatta, Grupa Luxmed, Asseco, sklepbiegowy.com, Liga Biegów Górskich Dare 2 B i inni


Liczba wolontariuszy: około 50 osób


Strona imprezy: www.maratonbieszczadzki.pl


Tak organizatorzy zachęcają do głosowania: 

Wzrost popularności oraz wzrost liczby uczestników potwierdzają, że bieganie zimą po Bieszczadach staje się interesującą formą aktywnego spędzania czasu zarówno dla amatorów jak i zawodowców. Zapewne jest to spora zasługa okoliczności przyrody w jakich rozgrywany jest bieg, ale również dzięki niepowtarzalnej atmosferze towarzyszącej wszystkim rzeźnickim imprezom. 

Zimowy Maraton Bieszczadzki poza zimową scenerią Bieszczad, której walory nie sposób opisać, wyróżnia jeszcze bogaty pakiet startowy – z dość nietypową jak dla biegaczy zawartością. W tym maratonie każdy biegacz dostał w pakiecie dodatkowo po dwie wywrotki, a po zawodach nagrody otrzymały trzy najszybsze kobiety i trzech najszybszych mężczyzn. Wśród wszystkich uczestników losowane są  atrakcyjne nagrody, co powoduje ze każdy może zostać nagrodzony – niezależnie od zdobytego miejsca. 

Organizator wyszedł również naprzeciw tym, którzy nie są jeszcze gotowi ukończyć biegu na dystansie 42 kilometrów i przygotował bieg towarzyszący tzw. Bieszczadzką Dychę oraz współorganizowane z Nadleśnictwem Cisna zawody w narciarstwie klasycznym – Bieg ,,Tropem Wilka”. 

Pamiętając, że biegamy w zimie, po zaśnieżonych Bieszczadach, zapewniamy naszym biegaczom przebiegnięcie przez najlepiej wyposażony punkt kontrolno-żywieniowy – zaprzyjaźnioną z nami Karczmę „Brzeziniak” – co pozostaje na długo w pamięci biegaczy czyniąc bieg jeszcze bardziej wyjątkowym. Docenianym przez biegaczy elementem imprezy są również biegi dla dzieci, gdzie każde dziecko dostaje medal z Bieszczadzkim Wilkiem co wywołuje u każdego naszego małego biegacza ogromną radość. 

Dodatkowym, nieocenionym walorem imprezy są nasi wolontariusze, którzy z ogromnym poświęceniem i zaangażowaniem zjeżdżają na czas biegu z całej Polski by wspólnie tworzyć bieszczadzki,  niepowtarzalny rzeźnicki klimat i cieszyć się z każdym uczestnikiem biegu. 

Warto tez nadmienić, że Zimowy Maraton Bieszczadzki zasiewa w każdym zawodniku  delikatną nutkę strachu co skutecznie podnosi adrenalinę – w końcu Bieszczady to kraina wilka i niedźwiedzia. 


Formularz elektroniczny:

Chudy Wawrzyniec w Beskidzie Żywieckim - 8.08.2015

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI121 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce