MBG / BeskidSki Cross: Integracyjnie w Jaworkach

 

MBG / BeskidSki Cross: Integracyjnie w Jaworkach


Opublikowane w śr., 14/08/2013 - 11:57

Tydzień po tygodniu biegi cyklu Małopolskie Biegi Górskie / BeskidSki Cross zgromadzą zarówno stałych uczestników czempionatu jak i młodzież uczestniczącą w wakacyjnych treningach Festiwalu Biegowego, realizowanych od początku lipca w kilkunastu małopolskich miejscowościach. Zawody, które w najbliższą niedzielę 18 sierpnia odbędą się na terenie Stacji Narciarskiej Jaworki-Homole k. Szczawnicy, będą dla młodych adeptów sztuki biegania po górach końcowym egzaminem z podstaw tej konkurencji.

Pierwszy sprawdzian młodzieży, przeprowadzony w minioną niedzielę w Kasinie Wielkiej, wypadł wzorowo. Małopolscy uczniowie i gimnazjaliście nie tylko znakomicie poradzili sobie z trudami eliminacyjnej trasy, która do najłatwiejszych nie należała, ale i poczuli niedosyt, że była ona? za krótka. ? Wcale się nie zmęczyłem, mógłbym spokojnie jeszcze raz przebiec tę trasę. W Jaworkach popracuję nad jeszcze lepszym czasem ? ocenił po zawodach Szymon Wnęk z Łomnicy-Zdrój.

W Jaworkach p. Szymon swój plan czasowy zapewne zrealizuje, bowiem młodzieżowa zawodów będzie tym razem nieco krótsza. ? Młodzież pobiegnie na dystansie jednej pętli o długości 1800 metrów. Pierwsze 200 metrów będzie wspólne z trasą biegu eliminacyjnego, pozostała część dystansu będzie dedykowana wyłącznie tej grupie ? informuje Ryszard Barnaś z SN Jaworki-Homole. ? Jak na trasę górska przystało nie zabraknie podbiegów i zbiegów, ale nie będą one trudne. Młodzież ma jeszcze czas na większe wyzwania ? dodaje.

Bieg młodzieżowy rozpocznie się o godz. 10:30.

Pole do popisu w Jaworkach będą mieli za to uczestnicy biegu eliminacyjnego. ? Postanowiliśmy do maksimum wykorzystać możliwości, jakie daje nam teren wokół stacji i wytyczyliśmy pętlę o długości 10 km. Trasa poprowadzi w połowie szlakiem turystycznym, a w pozostałej części leśną ścieżką i łąką. Różnica miedzy najwyższym a najniższym punktem trasy będzie wynosić ok. 250 metrów ? objaśnia Ryszard Barnaś.

Bieg eliminacyjny MBG / BeskidSki Cross rozpocznie się tradycyjnie o godz. 11:00.

Bazą zawodów w Jaworkach będzie górna stacja kolejki krzesełkowej Homole. Tam swoje zmagania z trasą rozpoczynać i kończyć będą obie grupy zawodników. Tam też mieścić będzie się sekretariat zawodów, który rozpocznie pracę już o godz. 9:00.

Zawody w Jaworkach będą siódmą rundą cyklu Małopolskie Biegi Górskie, a jednocześnie piąta cyklu BeskidSki Cross. Do biegów można zgłosić się elektronicznie lub też w dniu imprezy w sekretariacie zawodów. Uczestników cyklu MBG / BeskidSki Cross obowiązuje wpisowe w wysokości 20 zł, dzieci i młodzież startują bezpłatnie.

Polecamy i zapraszamy!

Klasyfikacje przejściowe:

Małopolskie Biegi Górskie (po 6 eliminacjach - Wierchomla, Zawoja, Rytro, Mordarka, Podstolice, Kasina Wielka):

Kobiety:
1. BOLECHOWSKA Dominika ? 587 pkt.
2. BARAN-GĄDEK Ewa ? 570 pkt.
3. ZATORSKA Izabela ? 500 pkt.

Mężczyźni:
1. FARON Robert ? 583 pkt.
2. DŁUGOSZ Franciszek ? 548 pkt.
3. DŁUGOSZ Andrzej ? 500 pkt.

BeskidSki Cross ? klasyfikacja po 4 rundach (Rytro, Mordarka, Podstolice, Kasina Wielka):

Kobiety
1. ZATORSKA Izabela ? 400 pkt.
2. GAŁUSZKA Halina ? 393 pkt.
3. BOLECHOWSKA Dominika ? 388 pkt.

Mężczyźni:
1. GORCZYCA Bartosz ? 395 pkt.
2. FARON Robert ? 390 pkt.
3. DŁUGOSZ Franciszek ? 373 pkt.

Rejestracja na Małopolskie Biegi Górskie i do cyklu BeskidSki Cross:

http://www.festiwalbiegowy.pl/MBG/index.php

Regulamin

 

Organizatorzy:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce