MBG / BeskidSki Cross: Licho nie śpi

 

MBG / BeskidSki Cross: Licho nie śpi


Opublikowane w ndz., 18/08/2013 - 19:05

Tytułowe przysłowie dobrze pasuje do opisu dzisiejszego biegu z cyklu MBG / BeskidSki Cross, który rozegrano na terenie stacji Narciarskiej Jaworki-Homole k. Szczawnicy. Mimo dużego nakładu pracy lokalnego organizatora nie udało wystarczająco skutecznie oznakować trasy eliminacyjnego biegu i kilkunastu z 41 zawodników pogubiło się na dystansie. ? Przyznaję się do błędu ? mówi Lucjan Malinowski z SN Jaworki-Homole. Bieg młodzieżowy, który zgromadził tym razem 43 uczestników, odbył się zgodnie z planem i bez ?przygód?.

Zamieszanie w biegu głównym imprezy w Jaworkach wynikło wskutek niejednoznacznego oznaczenia trasy biegu. - Użyta taśma była słabo widoczna i nie wskazywała precyzyjnie trasy biegu. Na trasie było dużo różnych ścieżek, dróżek i stąd problem ? mówi Dominik Jazic, kierownik zawodów w Jaworkach. Jak mówi, błąd lokalnego organizatora wypaczył sportową stronę zawodów, część biegaczy, w tym również z czołówki cyklu, nadłożyła dystansu i dotarła na metę na dalszych pozycjach i/lub dotarła do mety z zupełnie innej strony nie zaliczając dystansu całej trasy.

Sam gospodarz zawodów poczuwa się do błędu. ? Biję się w pierś. Do serca biorę sobie krytykę, jaka na mnie spadła. Przepraszam Was wszystkich, obiecuję wyciągnięcie wniosków ? mówi Lucjan Malinowski, który jak prawdziwy mężczyzna  ?wziął na klatę? swój błąd. ? Przy kolejnych zawodach postaram się wynagrodzić Wam wszystkim co, co się dzisiaj stało ? dodaje.
 
? Trzeba docenić słowa p. Lucjana, który mimo błędu potrafił się przyznać do tego, szkoda, że tak się stało bo wykonał ogromną pracę. Trasa była piękna, malownicza i, zgodnie z oczekiwaniami zawodników, wymagająca. Zabrakło kropki nad ?i?. Ufam, że w przyszłym roku wszystko będzie juz dobrze, a p. Lucjan znów ciepło ugości biegaczy na terenie ośrodka i jak sam powiedział ?będzie sto razy lepiej? ?  mówi Dominik Jazic.

W związku z zaistniałą sytuacją organizatorzy podjęli decyzję o zmianie w regulaminie i zmniejszenia (o jeden) liczby zawodów (najlepszych wyników) liczących się do klasyfikacji generalnej w obu cyklach, zarówno Małopolskie Biegi Górskie jak i BeskidSki Cross. - Takie rozwiązanie nie wpłynie na sportową wartość rywalizacji zawodników ? ocenia Dominik Jazic.

Festiwal Biegowy, jako współorganizator cyklu Małopolskie Biegi Górskie / BeskidSki Cross, przeprasza uczestników zawodów w Jaworkach za zaistniałą sytuację.

Wyniki nieoficjalne:

Mężczyźni
1. DŁUGOSZ Andrzej ? 48:11
2. GORCZYCA Bartosz ? 48:53
3. WOSIK Daniel ? 49:04
4. CZYŻ Grzegorz ? 54:08
5. TROJANOWSKI Krzysztof ? 57:58

Kobiety:
1. ZATORSKA Izabela ? 1:01:35
2. GAŁUSZKA Halina ? 1:05:53
3. CZERWIŃSKA Zofia ? 1:10:48
4. BOLECHOWSKA Dominika ? 1:11:00
5. ROLKA Gabriela ? 1:21:39

Bez przeszkód w Jaworkach przebiegała za to rywalizacja dzieci i młodzieży w biegu towarzyszącym. Wytyczona trasa nie sprawiła problemów młodym adeptom biegania. Mimo iż nie była łatwa okazała się bezpieczna i sprzyjała sportowej rywalizacji.

Wyniki:

Szkoły podstawowe

Dziewczęta
1. FIEDOR Joanna
2. SKOCZEŃ Andżeka
3. SKOCZEŃ Aldona

Chłopcy
1. WNĘK Szymon
2. ŹRAŁKA Kamil
3. DĄBSKI Mikołaj

Gimnazja

Dziewczęta
1. GRUCA Kinga
2. KUBACKA Sylwia
3. KORUS Paulina

Chłopcy
1. KOWALCZYK Andrzej
2. PIASKOWY Krzysztof
3. PAŁUBIAK Paweł

Był to drugi, a zarazem ostatni w tym sezonie bieg młodzieżowy cyklu MBG / BeskidSki Cross. Rywalizacja w Kasinie Wielkiej i Jaworkach zgromadziła ponad 70-cioro adeptów biegów górskich, uczestniczących w wakacyjnych treningach Festiwalu Biegowego organizowanych od początku lipca w małopolskich miejscowościach Piwniczna-Zdrój, Łomnica-Zdrój, Grybów, Brzeźna i Limanowa. Same treningi będą realizowane do końca wakacji.

Obszerna fotogalerię z zawodów w Jaworkach można znaleźć TU.

Klasyfikacja przejściowa cyklu MBG / BeskidSki Cross zostanie opublikowana w ciągu tygodnia poprzedzającego zawody w Stacji Narciarskiej Kompleks Beskid w Spytkowicach, które odbędą się 25 sierpnia. Do zawodów można zgłosić się elektronicznie lub też w dniu imprezy w sekretariacie zawodów. Obowiązuje wpisowe w wysokości 20 zł.

Polecamy i zapraszamy!

Rejestracja na Małopolskie Biegi Górskie i do cyklu BeskidSki Cross:

http://www.festiwalbiegowy.pl/MBG/index.php

Regulamin

Organizatorzy:

Projekt "Małopolska Biega - Biegaj w Wakacje" realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce