Piwniczna zbuduje stacje ładowania kamperów


Opublikowane w pon., 29/06/2020 - 09:54

Gmina Piwniczna-Zdrój zbuduje stacje obsługi kamperów.

 – Powstaną dwie stacje ładowania energii elektrycznej, które będą mogły obsługiwać osiem kamperów. Stacje stabą na campingu koło kompleksu, który powstaje na Nakle. Będzie to kosztowało około 20 - 25 tysięcy złotych. Będzie tu też miejsce do zrzutu nieczystości z kamperów – informuje burmistrz Piwnicznej-Zdroju Dariusza Chorużyka.

Środki na inwestycję będą pochodzić z wsparcia rzadowego w ramach tarczy antykryzysowej, która ma być rekompensatą części strat związanych z epidemią COVID-19 (gmina planuje też m.in. remonty uszkodzonych podczas ostatnich podtopień mostów w Kosarzyskach czy zakup wozu bojowego dla OSP w Młodowie.

Według władz miasteczka inwestycja ta będzie kolejną „cegiełką” na drodze do budowy zaplecza niezbędnego do rozwoju branży turystycznej w gminie.

Na zdjęciu można zobaczyć podobne urządzenie, które funkcjonują na jednym z campingów w Nowym Sączu. Te w Piwnicznej będą działać na monety.

Wielu właścicieli kamperów jeździ z rowerami – na Nakle będą mieli idealne warunki, by zatrzymać się na dłużej i w pełni skorzystać z możliwości oferowanych przez okoliczne trasy rowerowe.

ES 

źródło: Sadeczanin.info

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce