Droga do szczupłej sylwetki - 20 zasad zdrowego odchudzania

 

Droga do szczupłej sylwetki - 20 zasad zdrowego odchudzania


Opublikowane w wt., 18/11/2014 - 12:06

Wśród osób odchudzających się krąży powiedzenie: "Gdyby odchudzanie było rzeczą prostą - wszyscy byliby szczupli." Tymczasem, aby schudnąć 1 kg w ciągu miesiąca, wystarczy ograniczyć dzienną dawkę spożywanej żywności zaledwie o 300 kcal. Jeśli do tego kolejne 300 kcal wyciśniesz z siebie na treningu, to po pół roku stracisz na wadze ok. 9-10 kg czystego tłuszczu – przekonuje Wojciech Kowalczyk, trener osobisty, partner Karty Biegacza.

Dlaczego wobec tego większość planów redukcji wagi kończy się fiaskiem?

Niestety, wynika to po części ze zbyt wygórowanych oczekiwań, a po części z nieporozumień i stosowania niewłaściwych praktyk. Jeśli chcesz schudnąć w sposób trwały i cieszyć się szczupłą sylwetką latami, musisz zmienić całkowicie swój tryb życia. Niestety, bez wysiłku zarówno fizycznego jak i intelektualnego się nie obejdzie. Zapomnij o "dietach cud". Wszystkie diety, które stosowane są okresowo powodują co prawda utratę wagi, ale kiedy się kończą i wracasz do normalnego odżywiania, znów zaczynasz przybierać na wadze - a przecież nie o to w odchudzaniu chodzi.

Potrzeba zatem czegoś więcej. Czego? Polecam Twojej uwadze artykuł: Dieta czy styl życia?, gdzie opisałem ten problem dokładniej.

Ponieważ wiele osób prosi mnie o wskazówki czy zasady, jakie powinny obowiązywać przy odchudzaniu, zebrałem je tutaj w jednym miejscu. Nie są to żadne nowości, ani fundamentalistycza doktryna, ale praktyczna wiedza poparta latami doświadczeń, która pozwoli Ci obniżyć poziom tkanki tłuszczowej w sposób trwały i bezpieczny dla zdrowia.

Podstawowe zasady obowiązujące w odchudzaniu:

Odchudzanie wymaga czasu

5 kilogramów w tydzień? Zapomnij o tym! Ten kto w tak krótkim czasie traci kilka kilogramów na wadze, w rzeczywistości traci tylko wodę. Tłuszcz natomiast pozostaje tam gdzie był. Skuteczne i przede wszystkim zdrowe odchudzanie wymaga czasu. Przyjmuje się, że bezpieczna dla organizmu utrata tkanki tłuszczowej powinna wynosić 1 - 2 maks. 2,5 kg tłuszczu na miesiąc!

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce