[OBÓZ] Izabela Zatorska przygotowuje do biegania w górach

 

[OBÓZ] Izabela Zatorska przygotowuje do biegania w górach


Opublikowane w pt., 30/05/2014 - 14:02

Biegi górskie przebojem zdobywają serca polskich biegaczy. Przybywa imprez, a liczba zgłoszeń do nich bije kolejne rekordy. Nasz krynicki Festiwal zaczynał w 2010 roku od 97 uczestników (Bieg 7 Dolin i Bieg na Jaworzynę), a w roku 2013 przyciągnął już ponad 1000 „górali”

Każdy start to niezwykłe przeżycie, dające satysfakcję nieporównanie większą niż bieganie po nizinach. Zarazem biegnie w górach więcej wymaga – przede wszystkim siły i wszechstronnej sprawności fizycznej oraz znajomości własnych mocnych i słabych stron. I jak to z górami bywa, nieprzygotowani odpowiednio uczestnicy biegów długodystansowych lub rozgrywanych na trudnych technicznie trasach często płacą wysoką cenę za lekceważenie wymagań stawianych przez przyrodę – urazami, kontuzjami, a czasem rehabilitacją lub długotrwałą przerwą w bieganiu.

Tym, którzy chcą biegać bezpiecznie i solidnie przygotować się do startu w górach, a zwłaszcza do biegów odbywających się w ramach Festiwalu Biegowego, proponujemy specjalny wyjazd kondycyjno-szkoleniowy.

Pod naszym patronatem przygotowują go wspólnie ObozyBiegowe.pl i Izabela Zatorska. Iza to legenda biegów górskich i ich propagatorka w naszym kraju. Wielokrotnie była mistrzynią Polski, wicemistrzynią Europy oraz medalistką Pucharu Świata. Jest znana z nacisku, jaki kładzie na technikę i taktykę biegania w górach, a podczas obozu będzie dzieliła się swoją unikatową wiedzą. Wspierać ją będą instruktorzy ObozyBiegowe.pl –Agnieszka i Aleksander Senkowie – doświadczeni w pracy z amatorami biegacze, którzy od lat duży nacisk kładą na wszechstronny trening uzupełniający w bieganiu, jako warunek zdrowego i efektywnego uprawiania tego sportu.

– Niezmiernie mi miło, że będę mogła podzielić się swoją wiedzą trenerską i doświadczeniem z uczestnikami  obozu kondycyjnego ObozyBiegowe.pl, który odbędzie w ramach przygotowań do Festiwalu Biegowego w Krynicy. Rywalizacja w górach to nie tylko rywalizacja z innymi biegaczami i samym sobą, ale także z naturą. Sukces w biegach górskich to w 50% taktyka, dlatego mam nadzieję, że moja pomoc trenerska będzie miała odzwierciedlenie we wspaniałych wynikach sportowych, jak również w radości jaką może sprawiać bezpieczne bieganie w górach – mówi Izabela Zatorska

XVI letni obóz ObozyBiegowe.pl z Izabelą Zatorską pod patronatem Festiwalu Biegów odbędzie się w dniach 19-26 lipca 2014 roku w Wierchomli Małej. Dedykowany jest on zarówno początkującym, jak i zaawansowanym fanom biegania w górach

Uczestnicy będą mieszkali w trzygwiazdkowym hotelu Wierchomla Ski&Spa Resort leżącym na 66. kilometrze trasy Biegu 7 Dolin. Do dyspozycji będą mieli basen, strefę wellness, boisko wielofunkcyjne oraz kilometry szlaków w Beskidzie Sądeckim, z których większość prowadzić będzie trasami biegów odbywających się w ramach krynickiego Festiwalu.

ObozyBiegowe.pl to organizator jednych z pierwszych i największych otwartych obozów dla amatorów. Mają one charakter kondycyjno-szkoleniowy i przeznaczone są dla szerokiego grona biegaczy. Organizatorzy zachęcają do spojrzenia z dystansem na tradycyjny, oparty na dużym kilometrażu objętościowy sposób trenowania i postawienia na trening jakościowy.

Nastawiają się przede wszystkim na przekazywanie wiedzy i kształtowanie umiejętności poprzez praktyczne zajęcia. Kadrę obozów stanowią instruktorzy różnych specjalności, ale przede wszystkim aktywni biegacze, na co dzień pracujący z amatorami. Dzięki temu prowadzone zajęcia mają charakter interdyscyplinarny i są ściśle dostosowane to potrzeb biegaczy, zapewniając wszechstronny rozwój i unikanie kontuzji.

Więcej informacji o obozie znajdziecie na stronach:

http://obozybiegowe.pl
http://www.wierchomla.com.pl

oraz kontaktując się z organizatorem:
Aleksander Senk, ObozyBiegowe.pl, tel. 604 896 785, mail: olek@obozybiegowe.pl

Serdecznie zapraszamy!

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce